Dünya Devi Amazon Artık Türkiye’de

Dünya Devi Amazon Artık Türkiye’de

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olup, 5 Temmuz 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olan, satış hacmi ve piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesi olarak faaliyet gösteren Amazon Türkiye’deki faaliyetlerine başladı.

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesi olarak faaliyet gösteren Amazon, amazon.com.tr alan adres, üzerinden Türkiye’de e-ticarete adım attı. Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan krizden ötürü, Amazon Türkiye çalışmalarına bir süre ara vermişti. Dünya e-ticaret devi olan Amazon 19 Eylül Çarşamba günü Türkiye’de İstanbul’da kurdu.

Amazon, dünyanın 5 bölgesinde olup toplam 16 ülkede faaliyet göstermektedir.

Amazon Türkiye’nin Ülke Müdürü Sam Nicols şu açıklamalarda bulundu; Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz, dedi.

Amazon Türkiye Açılış Mesajı