Hakkımızda

İçerik Manya 15 Eylül 2017’de Yalçın Güler ve Ahmet Bilmez tarafından kurulmuş, gönüllü yazarların çeşitli kategorilerde (konularda) fikir ve düşüncelerini paylaşmasını sağlayan bir bilgi sitesidir.

İçerik Manya bir şeyler kazanmak isteyen ekip ruhunu taşımaktadır. Eğer siz de bu projede yer alıp, kendinize özgün yorumunuzu katmak istiyorsanız İletişim sayfasından bizimle iletişim kurarak ekibimize dahil olabilirsiniz.


İçerik Manya Nasıl Kuruldu?

Sitenin kurucusu olan Yalçın Güler, hafif esintili bir günde balkonda otururken aklına bir içerik sitesi açma fikri gelir. 15 – 20 dakika düşündükten sonra aklına İçerik Manya ismi gelir ve 15 Eylül 2017’de siteyi açar. Başlarda siteye sadece kendisi içerik üretir. Sonrasında eski 3 blog yazarı arkadaşından destek alır ve siteyi büyütürler. Belli bir zaman sonra yazı girilmemeye başlar ve sitenin değerleri düşer.

Daha sonra eski blog yazarı Ahmet Bilmez hiçbir karşılık beklemeden çıkar gelir. Belli başlı bir şeylerde yetki almıştır. Çünkü, Yalçın Ahmet’i yıllardır tanıyordur ve sürekli iletişim halindelerdir. Birbirlerine gerek maddi gerek manevi destekler yapmışlardır. Ahmet’in bilgi ve birikimiyle site yeniden canlanmıştır ve rayına oturmaya başlamıştır.

Sitenin kurucusu Yalçın Güler, Aksaray’da ikamet ettiği için İçerik Manya’nın asıl kuruluş merkezi Aksaray / Merkezdir.

Ahmet Bilmez, siteye verdiği büyük katkıları ile yetki almıştır ve İçerik Manya’nın bir diğer merkezi de İstanbul / Küçükçekmecedir.


Yalçın Güler Kimdir?

1996’da Aksaray’da dünyaya geldi. Aslen Ankaralı olan Yalçın Güler, 2010 yılından beri blog ve web dünyasının içinde bulunmaktadır. Katıldığı çeşitli seminer ve zirveler sayesinde blog dünyasında isim yapmış olan Yalçın Güler, Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu. 8 yıllık bilgi birikimiyle hem kişisel blogu olan yalcinguler.net ve kuruluşunda öncü olduğu icerikmanya.com adreslerinde yazarlık yapmayı sürdürmektedir. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktadır.


Ahmet Bilmez Kimdir?

İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Yozgatlı olan Ahmet Bilmez, 2012 yılından bu yana blog ve web dünyasında bulunmaktadır. 2012-2017 yılları arasında 4 farklı alan adında kişisel olarak blog yazmış olan Ahmet Bilmez, bazı sebeplerden ötürü kişisel blogunu kapatmıştır. Düzce Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olan Ahmet Bilmez, kuruluşunda öncüsü olduğu icerikmanya.com adresinde yazarlık yapmaya devam etmektedir.