Neden Com.tr Uzantısı Kullanılmalıyız ?

Neden Com.tr Uzantısı Kullanılmalıyız ?

Ben ilk kişisel blogumu com.tr üzerine açtım sebebi ise sadece kendim istediğim içindi. Com.tr uzantı Seo bakımından iş yapıyor diyebiliriz. Bunların hepsine bu makalemizde tek tek değineceğim. Öncelikle com.tr fiyatları ilk görüşte çok pahalı gibi gelebilir fakat iyi araştırırsanız 11 tlye kayıt etme imkanınız var. Kendi adınıza açacaksanız sadece kimliğinizin resmini çekmeniz yeterli hadi geçelim detaylarına.

Com.tr Nasıl Alınır?

Öncelikle bir şirketiniz varsa çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bunun için oda kayıt sureti fotokopisi ve patent belgesi yeterli fakat bazı alan adı şirketlerinde bu fiyatlar tuzlu olabilir. Bunun için iyi bir araştırma yaparak uygun fiyatlı bulabilirsiniz.

Belgesiz Com.tr almak içinse artık alan adı şirketleri artık belgesiz sizlere yardımcı olabiliyorlar. Tabii bu işlemin fiyatları oldukça pahalı bazı sitelerde 500 tl olabiliyorken bazılarında 350 tl olabiliyor.  Bu işlem nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyim alan adı şirketi sizin adınıza marka tescili yaptırıyor. Zaten marka başvuru ücreti en son ki haberlere 320 tl idi. Yaklaşık 2 – 3 saatte domaininiz (alan adınız) hazır olabiliyor tabii bir aksilik çıkmazsa. Alan adının yıllık yenileme ücreti ise 30 tl gibi bir ücret olması gerekiyor.

Kimlik İle Com.tr Alma

Bu benimde yaptığım bir yöntemdir oldukça kolay. Kimliğinizin ön ve arka olmak şekil de fotoğrafını çekip gönderdiğiniz zaman yaklaşık 30 dakika içersin de 11 tl gibi bir ücrete com.tr alan adına sahip olabiliyorsunuz. Fiyatının uygun olmasıyla tadından yenmez bir hal alıyor.