“TBT” (Throwback Thursday) Nedir?

“TBT” (Throwback Thursday) Nedir?

Bu yazımızda sosyal medyada sıkça kullanılan “#tbt” etiketi yani açılımı Throwback Thursday nedir, ne anlama gelir gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

En çok Instagram‘da kullanılan “#tbt” etiketi Türkçe anlamıyla “Perşembe gününden bir kesit” anlamına gelmektedir. Instagram’da kullanıcıların vazgeçilmezi arasında olan “#tbt” etiketiyle paylaşılmış 450 milyondan fazla gönderi bulunmaktadır.

TBT etiketi nasıl popüler oldu?

İlk olarak Nice Kicks adlı bir blogta ortaya çıkan bu etiket kısa sürede tüm dünyaya yayıldı ve popüler bir etiket haline geldi. Her perşembe günü ayakkabılarını “#tbt” etiketiyle paylaşan bu blog, kısa sürede dikkat çekmiş ve bu etiket birçok ünlü tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Dünyaya da yayılmasıyla birlikte saniye başına 5 gönderi gibi büyük bir rakamla ortalığı kasıp kavurmaktadır.

Instagram dışında Facebook, Twitter‘da da bolca kullanılan “#tbt” etiketini paylaşımlarınıza ekleyerek daha çok etkileşim alabilirsiniz.

Bir fotoğrafınızı “#tbt” etiketiyle paylaşmak istiyorsanız o fotoğrafın eski günlere ait nostaljik bir fotoğraf olması gerektiğini de unutmayın.