Tuncel Kurtiz (Saygı ve Özlemle)

Tuncel Kurtiz (Saygı ve Özlemle)

Aramızdan ayrılalı tamı tamına 4 yıl oldu. Yılmaz Güney’in, Neşet Ertaş’ın, Fikret Kuşkan’ın ve daha bir çok ünlünün en yakın dostuydu. Üniversite hayatında 5 bölüm değiştirdi ama hiç birinden mezun olmadı. Oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik, senaristlik, yapımcılık ve seslendirme çalışmaları da yaptı. Ezel dizisinde Ramiz dayı karakteri ile fenomen olmuştu.

  • Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Tuncel Kurtiz, Beşiktaş ve Çarşı grubu için bir röportajında şunları dile getirmiştir.

“Biz dünyayı değiştirmek istedik ama olmadı, ama dünya da bizi değiştirmedi. Hayallerim var, ütopik dedikleri düşüncelerim var. İnsanlığın daha adil, güzel bir dünyada yaşamaya hakkı olduğuna inanıyorum. Bütün insanların kardeş olduğuna inanıyor, ırkları küçümsüyorum. Ben muhalifim, onun için Beşiktaş’ın Çarşı grubundan yanayım”.

  • Ezel dizisinde Ramiz dayı karakterini canlandırmış ve tanınırlığı daha da artmıştır. Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre Beldesi’nin Çamlıbel köyünde işletmekte olduğu Zeytinbağı adlı butik otelde dostlarını ağırlayarak Tuncel Kurtiz ve Dostları adlı bir program yapmıştır.

  • Tuncel Kurtiz, BBC’nin Hayat (Life) belgeselini seslendirmiştir. Birçok ulusal ve uluslararası ödülünün yanı sıra, Ekim 2011’de 48. Altın Portakal Film Festivali’nde Yaşam Boyu Onur Ödülü almıştır.