İletişime Geçin

İçerik Manya

2017 Yılının En Yenilikçi Uygulaması: Scode – Kodlama Öğren

Teknoloji

2017 Yılının En Yenilikçi Uygulaması: Scode – Kodlama Öğren

2017 Yılının En Yenilikçi Uygulaması: Scode – Kodlama Öğren

23 Nisan 2016 yılında beta sürümü olarak yayına giren, oyun oynayarak kodlama öğreten Scode mobil uygulaması Google tarafından 2017 yılının en yenilikçi uygulamaları arasına girdi. Ücretsiz olan bu uygulama Android, IOS ve Windows Phone marketten indirerek yazılım öğrenebilirsiniz. Scode’u internete bağlı olmadan da kullanabilirsiniz. Peki bu Scode nedir, nasıl kurulmuştur, Google tarafından nasıl en yenilikçi uygulama seçilmiştir, gelin detaylara beraber bakalım.

Scode , kurgulanmış hikayeler ile kod yazmanızı , programlama öğrenmenizi sağlar. Hikaye sürükleyiciliği ile hareketlerinizi kodlar ile gerçekleştirerek hem eğleneceksiniz hem de yazılım yazmayı öğreneceksiniz. Bir çok senaryo ile zevkinize , ilginize uygun senaryolar ile yazılım öğrenebilirsiniz.

Diğer Özellikler: Scode ‘da ücretsiz bir şekilde yazılım öğrenimi sağlayabilirsiniz. Scode’u internet erişiminiz olmadığı zamanlarda da kullanabilirsiniz. Artık oyun oynayarak sadece yazılım mantığını, algoritmasını öğrenmek yerine programlama dillerini de öğrenebilirsiniz. Scode ‘da Facebook arkadaşlarınızla yarışıp, kimin daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

Senaryolar

 • SCODE – SAVAŞ: Savaş senaryosunda sen bir askersin. Komutan’ın talimatlarını kullanarak görevleri başarıya ulaştırmalısın.Savaşın kaderi senin ellerinde.
 • SCODE – FUTBOL: Maç başlamak üzere. Sen bir spikersin. Maçı izleyicilere sunarken Müdür ‘ün talimatları sana yardımcı olacak. Maçın zevk verip vermemesi tamamen senin yeteneklerine kalmış durumda.
 • SCODE – MAKYAJ: Sen bir youtubersın. Takipçilerin senden video bekliyor. Onlara beğenecekleri içerikleri oluşturmada make-up artistin sana yardımcı olacak. Hünerlerini göster.
 • SCODE – MUTFAK: Sen bir aşçısı.Akşama güzel bir şölen vermek istiyorsun. Şef ‘in bu anlamda sana yardımcı olacak. İnsanların tadı damağında kalacak tatlar oluşturabilirsin.
 • SCODE – MEDYA: Sen bir sunucusun. Haber programını en iyi şekilde yönetmelisin. Son dakika haberleri , güncel haberler. En iyi şekilde halka izleyicilere aktarılmalı . Bu yolda yönetmen sana yardımcı olacak.

Burada ki liste dışında Scode’da burada ki listeden hariç senaryolar bulunmaktadır. Bu Scode nedir, nasıl kurulmuştur detaylı öğrenmek için Scode kurucusu Kadir Can Kırkoyun’un 3. Akdeniz Bilişim Zirvesinde ki sunumunu izleyebilirsiniz.

Scode takip edebileceğiz resmi hesaplar

www.scodeapp.com

www.facebook.com/ScodeApp

www.instagram.com/ScodeApp

www.twitter.com/scodeapp

Scode uygulamasını Android, IOS ve Windows Phone indirmek için tıklayın.

 

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

2 Yorum

2 Yorum

 1. Mücahit DOĞAN

  16 Aralık 2017 at 19:12

  Ne kadar güzel bir uygulamaymış 🙂 İlk defa duydum bunu, ben de bloğumu daha iyi bir hale getirmek için yazılım öğreneyim diyordum 🙂 Bu çok işime yarar, teşekkürler 🙂

 2. Doğukan Yılmaz

  17 Aralık 2017 at 14:57

  Dünyada güzel şeyler de oluyormuş ya dedirten tipten bir yazı olmuş. Veri çağı geliyor! Sıkı tutunun millet!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Teknoloji

To Top