İletişime Geçin

İçerik Manya

2019 Grafik Tasarım Trendleri

2019-grafik-tasarim-trendleri

Sosyal Medya

2019 Grafik Tasarım Trendleri

2019 Grafik Tasarım Trendleri

Bir yılı daha uğurladığımız günlerdeyiz ve hızla yeni yıla yaklaşıyoruz. Bu yazıda 2019’da tasarımcıların takip edeceği grafik tasarım trendlerinden bahsedeceğim. Eğer bir tasarımcıysanız ya da tasarıma ilgi duyuyorsanız, yeni yıl gelmeden önce bu trendlere hakim olmanız çok önemli.

Aynı zamanda projelerinizi ve stratejilerinizi, bu yeni trendlere uyumlu olarak güncellemek isteyebilirsiniz. Umarım bu trendler sizlere gelişmekte olan dijital tasarım dünyası ve reklam stratejilerine uyumlu olarak sizlere yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir – 2019 Sosyal Medya Görsel Boyutları

Canlı Renkler Yükseliyor

Markalar dikkatinizi çekmeye ve rekabete karşı daha fazla öne çıkmaya çalışırken, canlı renk paletleri daha popüler hale geliyor. Canlı renkler, yoğun, renkli ve parlak olan hafif tonları içerir.

Güçlü Tipografi Odak Noktası

Kalın yazı tipleri güçlü, yenilikçi ve bireysel bir duruşa sahiptir. Ayrıca bu yazı tiplerinin bir mobil cihazlarda okunması kolaydır. 2019 yılında daha fazla tasarımda cesur tipografiyi tasarımların merkezinde görmeyi bekliyoruz.

Fütüristik Etkiler ve VHS

Gelecek şimdi 2019’da ve özellikle tasarım dünyasında. Geometrik şekiller, fütüristik renk paletleri ve soyut desenler tüm tasarımlara hükmedecek.

Siyah Beyaz Renk Uyumu

Birçok büyük teknoloji şirketi, markalarında kontast ışık, açık ve koyu renk paletlerini kullanıyor. Bu eğilim genel olarak yayılıyor ve birçok tasarımının hem açık hem de karanlık paletlerde çok sayıda versiyonunu yaratıyor.

Kompleks Gradient ve Çift Tonlar

Geçtiğimiz yıl gradient renkler ve çift ton kullanımı popülerleşmeye başladı ancak bu yıl daha da karmaşık ve yaratıcı olacaklar. Tasarımcılar, arka plan için sadece gradient tonları kullanmak yerine, bu teknikleri kendi tasarımlarına dahil etmenin yeni yollarını buluyor.

Yeni Renkli Minimalizm

Tipik olarak minimalizm, sade ve nötr renk şeması ile ilişkilidir. Ama bu yıl, yeni bir renkli minimalizmin yükselişini görüyoruz. Bu yükselişin yeni yılda da artarak devam etmesini bekliyoruz.

Hareketli Detaylı El Çizimleri

Özel ve elle çizilmiş resimler tasarımlarınızı öne çıkarmanın harika bir yoludur. Eğlenceli, yaratıcı, orijinal ve bu yüzden daha fazla markanın bu özel sanatı tercih ettiğini göreceksiniz.

Otantik Gerçek Resimler

Bununla yüzleşelim, hepimiz çok profesyonel, cilalı ve genel stok fotoğrafları kullanıyoruz. 2019’da ise birinin telefonu veya kişisel kamerasıyla çekilmiş gibi görünen daha fazla stok fotoğrafı görüyoruz.

Yazı: Erhan Duman

Selam. Ben Admin

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top