İletişime Geçin

İçerik Manya

2020 Yılında WhatsApp’a Gelecek Özellikler

2020-yilinda-whatsapp-a-gelecek-ozellikler

Sosyal Medya

2020 Yılında WhatsApp’a Gelecek Özellikler

2020 Yılında WhatsApp’a Gelecek Özellikler

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda. Sevilen ve çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, herkesin bildiği gibi sosyal medya devi Facebook bünyesinde bulunuyor. Facebook, uzun süredir satın almak için uğraştığı Snapchat uygulaması ile tanıştığımız, silinen mesaj özelliğini 2020 yılında WhatsApp’a getirmeye hazırlanıyor. 2020 yılı içerisinde entegre edilecek WhatsApp özellikleri arasında yer alan bu özellik sayesinde kullanıcılar, mesajlarının ne zaman silineceğini belirleyebilecek. Kullanıcının mesajı için belirlediği okunma süresi dolduğunda söz konusu  mesaj otomatik bir şekilde silinecek.

Şimdilik geliştirme sürecinde olan bu özellik kullanılmaya başlandığında kullanıcılar için mesajlara 10 saniye, 1 dakika, 1 saat veya gün olarak okunma süresi getirecek. Belirlenen süre dolduğunda ise mesaj herkesten otomatik olarak silinecek.

Karanlık Mod Modası

Geçtiğimiz yıl pek çok sosyal medya platformunda ve çeşitli uygulamalarda kullanılmaya başlanan karanlık mod özelliği, kullanıcılar tarafından da çok sevildi. WhatsApp özellikleri arasına 2020 yılında karanlık mod özelliğinin de entegre edilmesi bekleniyor. Çalışması yapılan WhatsApp karanlık mod özelliğinin görüntüleri geçen yıl basına da sızmıştı.

Karanlık mod özelliği, AMOLED ekran özelliği bulunan cihazlarda önemli derecede pil tasarrufu yapma imkanı sunuyor.

WhatsApp Fotoğraf Araması Özelliği

Milyonlarca kullanıcının yoğun bir şekilde kullandığı WhatsApp uygulaması sesli ve görüntülü mesajlaşma özelliği ile hayat kolaylaştırıyor. Uygulama üzerinden kolaylıkla ses kaydı, fotoğraf ve video paylaşımı yapılabiliyor. Yapılan son çalışmalarla 2020 yılı içerisinde entegre edilmesi beklenen WhatsApp özellikleri arasında fotoğraf arama özelliği de bulunuyor.

2020 yılı içerisinde getirilecek olan bu özellik, WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlarda yer alan fotoğrafların arama motoru Google üzerinde aranabilmesine imkan sağlayacak. görsel arama özelliği, kullanıcıların amaçlarına yönelik faydalar sağlayacak.

Reklamlar Artık WhatsApp’ta

Uygulamaya getirilecek yeni özellikler arasında kullanıcıların aslında çok da hoşlanmayacağı reklamlar da yer alıyor. Son zamanlarda YouTube Premium özelliği dışındaki kullanımlarda sık sık karşılaşıp sinir olduğumuz reklamlar gibi WhatsApp’ta da reklam göreceğiz. Uygulamanın 2020 güncellemesinde WhatsApp durumlarında, Instagram uygulamasında karşılaştığımız şekilde çeşitli reklamlar göreceğiz.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top