İletişime Geçin

İçerik Manya

Abi İnanılmaz: “wtCN”

Oyun

Abi İnanılmaz: “wtCN”

Abi İnanılmaz: “wtCN”

Merhaba sevgili İçerik Manya okuyucuları. Bugün sizlerle Ferit Karakaya‘yı tanıyacağız. Kimdir Ferit Karakaya?

12 Şubat 1992 İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Günümüzde tam zamanlı yayıncı olarak hayatını sürdürmekte olan Karakaya’nın 3 yıl profesyonel LoL (League of Legends) geçmişi vardır. Profesyonel oyuncu kariyerine HWA forması giyerek başlamıştır. GameX‘te ilk kez düzenlenen LoL turnuvasını 2012 yılında kazanan Karakaya, 3 yıl HWA forması giydi.

Oyuncunun e spor kariyerinin zirve noktası 2012-2013 senelerine denk gelmektedir. Bu yıllarda en iyi ormancı, en değerli oyuncu ve nice ödüllerin de sahibi oldu. 2014 yılında Riot Games’in ilk büyük ban dalgasının içinde yer alan oyuncu, kendi gibi birçok profesyonel oyuncuyla (Zeitnot, NoellDayı, Lelouch, Stomaged ve Hioss gibi) birlikte Şampiyonluk Liginden ihraç edildi. Eloboost (lig yükseltimi) yaptığını kabul eden oyuncu, profesyonel bir oyuncunun bunu yapmaması gerektiğini de söylemiştir. Tecrübeli oyuncu ceza süresi dolduktan sonra tekrar HWA forması giydi. 2015 yılına gelindiğinde HWA Gameing kariyerini sonlandıran Karakaya ve arkadaşı Şükrü Şentürk, BPI‘yı Şampiyonluk Ligi’ne çıkarabilmek için çalıştılar. Yükselme Ligi playofflarının en iddialı kadrosunu bulunduran takım, finalde CREW’a mağlup oldu ve finale çıkamadı.

Bu durum herkeste büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bu hayal kırıklığı sonrası Şampiyonluk Ligi takımlarından Number1 yolunu tutan oyuncu ne kadar istese de orta koridordaki eski günlerine dönemedi. Son olarak 2017 yılında Gamescom ESL PUBG Turnuvasında Necati Akçay (ZeonN), Cem Karakoç (Mithrain) ve Yusuf Aydın (Mirliva) gibi isimlerle ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Ferit Karakaya (wtcN) genel turnuvada ödül alamadılar fakat ikinci gün düzenlenen DUO TPS‘de üçüncülük alarak ülkemize bronz tavayı kazandırdılar. 2011 yılından beridir yayıncı olarak çalışan ünlü profesyonel oyuncu kariyerine yayıncı olarak devam etmektedir. Daha çok FPS ve Moba oyunlara karşı ilgisi olduğunu ama zevk aldığı her oyunu yayınlarında oynadığını söylemekte yarar var. Samimiyeti ve eğlenceli yapısıyla Twitch’te de çok sevilmeyi başarmış olan Karakaya’ya başarılar diliyoruz.


Sosyal Medya Hesapları – wtcN

https://www.twitch.tv/wtcnn

https://twitter.com/feritkw

https://www.facebook.com/feritkarakayawtcn

https://www.youtube.com/user/WrisTCutterF

Merhaba ben Esma Nur. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi bir psikolog adayıyım. Aynı zamanda farklı sitelerde köşe yazarlığı yapıyorum.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Oyun

To Top