İletişime Geçin

İçerik Manya

Araçlarda Plakaların Doğru Kullanımı ve Aksi Davranışlarda Cezaları

Bilmedikleriniz

Araçlarda Plakaların Doğru Kullanımı ve Aksi Davranışlarda Cezaları

Araçlarda Plakaların Doğru Kullanımı ve Aksi Davranışlarda Cezaları

Standart Dışı Plakalar diğer adı ile App Plakalar bildiğimiz üzere App plaka geçtiğimiz aylarda ülkemizde yasaklandı.Emniyet Genel Müdürlüğünce Sebep olarak başlıca sahte plakalar ve terör olayları gösterildi.İnsanların App plakaları sökmeleri içinde App plakalı araçların muayeneden geçmeyeceğini bildirdi.

Peki standart plaka ölçüleri neler ?

Genişliği 11 cm yüksekliği 52 cm’dir. plakalarda, silik, italik, bold veya kapatma olduğu takdirde aracınız muayeneden kalacak.

Aracının üstünde app plaka olanlar ilk önce Trafik şube müdürlüğüne başvurarak gerekli formları doldurduktan sonra bu belgeyle il ve ilçe TŞOF ile Kayıt Tescil bürolarında 31 tl’lik bir ücret ile yaklaşık 10 dakikada değiştirebilicekler.

Peki Bu Standart Dışı Plakalı Araçlara Uygulanacak Cezai İşlem ?

Standart plaka Mevzuatına uymayan araçlara 472 Lira cezai işlem uygulanacak ve size 1 hafta aracınızın plakalarını standart ayarlarına getirmeniz için bir süre veriliyor eğerki 1 hafta sonunda aracınızın plakalarını standart şekile getirmezseniz bu sefer 876 Liralık bir cezai işlem uygulanıyor ve aracınız trafikten men ediliyor.

2 Yorum

2 Yorum

 1. Resul

  5 Ocak 2018 at 01:42

  Etkili bir makale olmuş Tebrikler

  • Emre Ketenci

   5 Ocak 2018 at 10:59

   Teşekkürler

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Bilmedikleriniz

To Top