İletişime Geçin

İçerik Manya

Aras Kargo Alibaba İle Anlaştı

Teknoloji

Aras Kargo Alibaba İle Anlaştı

Aras Kargo Alibaba İle Anlaştı

Çin’in en büyük e-ticaret devi olan 200 ülkeyi aşkın 3.5 milyon şirket faaliyeti gösteren Alibaba Group (Aliexpress) Aras Kargo ile anlaştı. Türkiye’den sıklıkla sipariş alan Aliexpress 30 il 40 iş günü arasında teslimat yapmaktaydı. Bu anlaşma sayesinde artık kargolar kısa bir süre içerisinde alıcıya ulaşacaktır. Verdiğiniz siparişler, PTT kargo dışında artık Aras Kargo ile de elinize ulaşacak.

Bugün düzenlenen Dijital Dönüşüm etkinliğinde Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk, kargoların sadece 5 iş günü içerisinde teslim edileceğinin müjdesini verdi. Gelecek hafta ilk etapta 10 bin ürün teslimatı yapılacak.

Hikmet Bulduk, bugün ki konuşmasında şunları dile getirdi.

“Kargo sektöründe, e- ticaretin önemli oyuncularından biri olma hedefimiz için dünya e-ticaret devi Alibaba ile büyük bir adım attık. Türkiye’de Alibaba’nın kargo teslimatlarını yapacağız. Öncesinde 25-40 gün arasında gelen siparişler, işbirliğimizle çok daha kısa sürede teslim edilecek” dedi.

Türkiye içi kargo teslimatlarında bile 3 ile 5 gün arasında teslimat sözü verilirken, Çin’den Türkiye’ye 5 günde kargo teslimatı sözü veriliyor. Bu ciddi anlamda büyük bir iş.

 

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Teknoloji

To Top