İletişime Geçin

İçerik Manya

Artık Üretme Vakti | Üretken Akademi

Eğitim

Artık Üretme Vakti | Üretken Akademi

Artık Üretme Vakti | Üretken Akademi

Bahaneler bitti. Umutsuzluk bitti. Artık üretme vakti.

Sloganı ile yayın hayatına geçen Üretken Akademi de uygulama geliştirme ve uygulama eğitimleri sizlerle olacak.

Üretken Akademi Nedir ?

Üretken Akademi ekibi, ülkemizdeki umutsuzluğu yenmek, bahaneleri yok etmek için harekete geçen bir projedir. Bu proje doğrultusunda tamamen Türkçe, ücretsiz olarak yeni teknolojileri geliştirmenin eğitimlerini herkese erişilebilir kılmayı hedefliyor. Dünya değişiyor. Artık blockchain, nesnelerin interneti konuları dünyaca popüler konular. Ülke olarak bu teknolojilerin geliştiricilerinden olursak, üreten ve gelişen bir ülke haline gelebiliriz mantığı ile yola çıkan bir projedir. Üretken Akademi ekibi 16 ile 28 yaş arası 21 kişiden ve her geçen gün büyüyen farklı disiplinlerde çalışmalar yürüten kişilerden oluşmaktadır. Üretken Akademi ekibi, ilerleyen dönemde projeyi açık kaynak kodlu yaparak projeleri herkesin projesi haline getirmeyi planlıyor.

Artık Üretme Vakti

Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi için tek yol ülke olarak bu yolda daha güçlü ilerlemek için başlıca çözmemiz gereken 2 problem var. Bu 2 problem : Umutsuzluk ve bahaneler. “Bizim ülkeden çıkmaz.”, “Ben yapamam.”, “Engel olurlar.” gibi umutsuz cümleler üretkenliğin önündeki kendi kafamızda yarattığımız duvarlardan ibaret. Her kişinin kendi hayatı, kendi problemleri ve bunların getirdiği kendi bahaneleri var. “Girecek olduğum bir sınavım var.”, “Zamanım yok.”, “Kaynak yok” gibi daha onlarcası, yüzlercesi, binlercesi. Bulunduğumuz durumda umutsuzluk duvarlarını yıkıp, bahaneleri bırakıp üretmeye odaklanmalıyız. Tüketen değil, üreten olalım!


Sen de lise veya üniversite temsilcisi olarak Üretken Akademiye katılmak istiyorsan linke tıklayarak kolayca topluluğa katılabilirsin: 

Üretken Akademiyi daha da yakından tanıyıp Sosyal Medya hesaplarından takip etmek isteyenler;

https://www.facebook.com/uretkenakademi/
https://www.instagram.com/uretkenakademi/
https://www.twitter.com/UretkenAkademi/

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Eğitim

To Top