İletişime Geçin

İçerik Manya

BBC Sherlock Hakkında Bilmediğiniz 5 Madde

Sinema-Dizi

BBC Sherlock Hakkında Bilmediğiniz 5 Madde

BBC Sherlock Hakkında Bilmediğiniz 5 Madde

Sherlock, dizi dünyasına şüphesiz şekilde damgasını vurdu. Ne kadar bazen Holmes’un dediklerini takip edemeyip geriye sardıktan sonra ikinci kez izlesekte ya da davalarını nasıl çözdüklerini seyrederken şaşkınlıktan açılan ağzımızdan patlamış mısırlar özgürlüklerini ilan etseler de veya en kötüsü ise iki yılda bir beş bölüm bile yayınlamasalar da bunlardan hiçbiri Sherlock’un gönlümüze taht kurmasını engelleyemedi.

Yine de biz ne kadar dikkatli izleseniz de bir şeyleri kaçırdığınıza inanıyoruz.

Öyleyse Sherlock Hakkında Bilinmeyen 5 Maddeye göz atalım.

 1. Üçüncü Sezon birinci bölümde Sherlock’un anne ve babasının canlandıran Vanda Ventham ve Timoty Carlton Sherlock’u canlandıran Benedict Cumberbatch’in gerçek anne babasıdır.
 2. İkinci Sezon birinci bölümde Sherlock’un kullandığı ‘Vatican cameos’ kodu ortamda silahlı bir sivilin bulunduğunu ve herkesin potansiyel saldırıdan kaçınmak için eğilmesi gerektiğini simgeler.
 3. John Watson’un karısını canlandıran Amanda Abbington bir süre öncesine kadar John Watson’u canlandıran Martin Freeman’ın eşiydi. Fakat ne yazık ki çift yollarını bir süre önce ayırdı.
 4. Küçük Sherlock’u hatırlıyorsunuz değil mi? Hah o küçük Sherlock’u canlandıran oyuncu Louis Moffat aslında dizinin yapımcısı Steven Moffat’ın oğlu.
 5. Dizideki 221B nolu dairede 17 merdiven basamağı vardır. ‘Ne alaka?’ demeden önce maddeyi bitirmeme izin verin. Arthur Conan Doyle’un yazdığı orjinal Bohemya’da Skandal hikayesinde bu bilgi veriliyordu. Dizinin yapımcısı Steven Moffat bu gibi küçük ayrıntıların izleyicilerin gözünden kaçmaması gerektiğini belirtmişti.

İşte böyle. Eğer hala izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyorum. Fakat dikkat edin, bir oturuşta iki bölümden fazla izlemek baş ağrısı yapabilir!

Electric Electrical Engineering 3/∞ - Blogger

2 Yorum

2 Yorum

 1. sinema

  3 Aralık 2017 at 22:29

  Harika bir konu olmu elinize salk 🙂

 2. Nur

  1 Şubat 2020 at 13:00

  Aaa adaşım merhaba bende çok seviyorum onu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema-Dizi

To Top