İletişime Geçin

İçerik Manya

Bilmediklerimiz

Bilmedikleriniz

Bilmediklerimiz

Bilmediklerimiz

Bilmediğimiz birçok gerçekle dolu olan hayatı daha bilindik bir seviyeye ulaştırmak amaçlı yazılan bu yazıdan umarım yeni bir şeyler öğrenirsiniz.

Sineklerle başlayalım. Kuşlardan daha hızlı uçan sinekler saniyede 500-600 defa kanat çırparlar, bizi rahatsız eden “vııızzz” sesi bu sebepledir. Aynı zamanda tek seferde 100 defa yumurta bırakabilen bu canlılar bizi rahatsız etmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Sizinde etrafınızda kediden korkan insanlar olabilir. Onları dışlamayın aksine kazanmaya çalışın, çünkü tıpçı amcalar bunun “Ailurofobi” adlı bir hastalık olduğundan bahsediyor.

Çocukları genelde masum, şirin, saf gibi sıfatlarla niteleriz ama katil olabileceklerini hiç düşündünüz mü? 4 yaşındaki çocuğu boğarak öldüren 11 yaşındaki Mary Bell isimli evlattan sonra bir daha düşünün derim. Gerçi aile de önemli, çocuğun yetimhanede büyümesi bize biraz kopya veriyor.

Çevre Eğitimi adlı derste su kirliliği hakkında sunum yapmıştık arkadaşlarla oradan aklımda kalmış. Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın raporuna göre günümüzde 1,2 milyar insan su sıkıntısı çekerken ilerleyen zaman ve artan ihtiyaçlarla beraber 2050’de Dünya’nın yarısına yakını su sıkıntısı geçecek. Kaynaklar tükeniyor ve tasarruf nedir bilmiyoruz.

Titanic filmini bilirsiniz. Filmdeki beyaz saçlı teyzemiz Titanic’den sağ çıkap hâla yaşayan tek insandı. Aynı zamanda filmdeki okyanus sahneleri 1 metreden alçak havuzlarda çekilmiş.

1932 yılında düzenlenen ilk Güzellik Yarışmasının 1. “Keriman Halis” adlı Türk kızıdır. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk kendisine “kraliçe” anlamına gelen Ece ismini vermiştir.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Bilmedikleriniz

To Top