İletişime Geçin

İçerik Manya

Bu Yabancı Dizileri İzlemelisiniz

Sinema-Dizi

Bu Yabancı Dizileri İzlemelisiniz

Bu Yabancı Dizileri İzlemelisiniz

Hiç sıkılmadan, defalarca tüm sezonlarını tekrar tekrar izlediğim birbirinden güzel yabancı dizi tavsiyeleri ile geldim. Komedi, arkadaşlık, aşk, tarih ve yapay zekâ konulu çok sevdiğim dizilerden sadece birkaçını sizlerle paylaşacağım.

1. Person Of Interest

“We are being watched. The government has a secret system…” diye başlayan muhteşem diziyi hala izlemediyseniz daha fazla geç kalmayın derim. Dizide başkarakter olan Mr. Finch, yarattığı yapay zekâ ile işlenecek suçların önceden bilinmesini sağlıyor. Eski bir CIA ajanı ile anlaşarak, “makine” adını verdiği yapay zekânın gönderdiği sosyal güvenlik numaralarından suçlu ve kurbanları buluyorlar. ABD de geçen dizide hükümetin, her yerde bulunan kameralarla insanları izlediği konu ediniliyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde çok çok şaşıracağınız gelişmelerden spoiler olmaması için bahsedemiyorum. Bu dizi ile ilgili söyleyebileceğim son şey; izleyin ve yabancı dizi tavsiyeleri isteyenlere izlettirin…

2. The IT Crowd

İzlerken kahkahalarla güleceğiniz bu dizi, bir şirketin IT departmanı çalışanlarını konu ediniyor. Teknoloji ile alakası olmayan bir müdür ve iki şaşkın çalışanın yaşadıkları karşısında gülmekten karnınıza ağrılar girebilir. Çekildiği yıldan bu yana yıllar geçse de izleyici güldürmeyi ve kendini izletmeyi başaran bu dizi, bana göre absürt komedi örneklerinin en iyisi. Moraliniz bozukken açıp bir iki bölüm izlemenizi öneririm. Çok güleceksiniz.

3. How I Met Your Mother

Bu diziyi bilmeyen var mıdır bilmiyorum. Benim çok sevdiklerim arasında yer aldığı için paylaşma gereği duyuyorum. Amerika’da yaşayan 5 arkadaşın yaşamlarından kesitler sunulan dizinin ana konusu Ted’in eşiyle tanışma hikâyesidir. Dizi, Ted’in çocuklarını karşısına alıp annenizle nasıl tanıştım diye anlatmasıyla başlar ve 9 sezon devam eder.

4. Friends

Friends, alanında How I Met Your Mother’dan önce çekilmiş daha eski bir dizi. How I Met Your Mother’ da bazı bölümlerde Friends’e gönderme yapıldığını görebilirsiniz. Yine bir arkadaşlık dizisi, çok kaliteli ve eğlenceli bir diziydi.

Diğer sevdiğim yabancı dizilerin birkaçını şu şekilde sıralayabilirim;

  • Lost
  • La Casa De Papel
  • Genius
  • Outlender

Bunlarla ilgili de ilerleyen zamanlarda paylaşım yapabilirim. Sizlerin de yabancı dizi tavsiyesi varsa yorum olarak belirtebilirsiniz…

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema-Dizi

To Top