İletişime Geçin

İçerik Manya

Web Çözümleri

Disqus Nedir?

Disqus Nedir?

Web sitelerinin yorum yapma kısmı oldukça önemli bir detaydır. Bazı İnternet siteleri ziyaretçi çekmek adına yorum kısmında ziyaretçiyi üye olmaya zorlar ve o sayede yorum yapmasını ister. Ziyaretçi, bir yorum yapmak istediği zaman üyelik vb. şeylerden hoşlanmaz ve siteyi direkt olarak kapatır. Bu da ziyaretçi kaybı demektir. Özellikle bloglarda sıkça kullanılan bir yorum sistemini sizlere tanıtacağız. Bu yazımızda dünyada çoğu web sitesi tarafından kullanılan yorum sistemi Disqus‘u ele alacağız.

Disqus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Disqus, sosyal medya entegrasyonu olan bir yorum yapma sistemidir. Dünyada çoğu web sitesi tarafından kullanılmaktadır ve oldukça kullanışlıdır. Disqus, kullanıcıyı yorum yapmaya teşviki sayesinde popülerliğini arttırmıştır. Hemen her platformda çalışan Disqus, ülkemizdeki çoğu web sitesinde de kullanılıyor. Yorum yapabilmek için herhangi bir üyelik şartı gerektirmeyen Disqus’un en büyük özelliği sosyal medya entegrasyonudur. Ad-soyad, mail gibi bilgileri girmekle uğraşmadan tek tıkla Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarla giriş yaparak Disqus yorum sistemini kullanan bir web sitesine kolay bir şekilde yorum yapabilirsiniz. Biz de sitemizde Disqus’u kullanıyoruz ve oldukça memnun olduğumuzu söyleyebiliriz.

Sizin de bir web siteniz varsa ve Disqus’u kurmak istiyorsanız şu adrese girerek Disqus’a gidebilir ve kendi siteniz için kurulum yapabilirsiniz.

Son zamanlarda yorum kısmına emoji ile tepki belirtmeyi de ekleyen Disqus, popülerliğini daha da arttıracak gibi duruyor.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Web Çözümleri

To Top