İletişime Geçin

İçerik Manya

Donanımlı İnsan Olmak

donanimli-insan-olmak

Hayatın Püf Noktaları

Donanımlı İnsan Olmak

Donanımlı İnsan Olmak

Bir psikolog, bir eğitimci, yazar, vs. değilim. Kendini yetiştirmek isteyen, donanımlı insan olmak için uğraşan, başta kendine sonra çevresine ve insanlara faydalı olmak yolunda ilerlemek isteyen bir yolcuyum. İnsan, hayatını sadece kendi amaçları, hedefleri doğrultusunda çalışarak ve yaşayarak tüketmemeli bana göre. İnsan, birilerinin hayatında ufak ya da büyük dokunuşlarla onlara faydalı olabilmeli. 

Buradaki fayda kavramı, kimi zaman somut kimi zaman soyut olabilir. Bir gün birinin içindeki sıkıntıyı yok edecek bir cümle, belki düşünceli bir davranış; bir gün arabayla geçerken birini bir yerden bir yere bırakarak sorununu çözmek mesela…

Peki, bu yolda ne yapılabilir? Ben bu cevabı ararken kendimce şuna inanıyorum; insan önce iyi, ahlaklı, sorumluluk bilinci gelişmiş bir insan olmalı. İnsan kendini ilişkilerle ilgili, iş yaşamıyla ilgili, kişisel gelişimle ilgili sürekli geliştirmeli ve donanımlı olmalı.

Bugün her konuda yararlanılabilecek yüzlerce imkân, farklı kaynak var. Bu kaynakların bazıları psikolojik anlamda kendimizi yetiştirmeye, içsel bazı sorunlarımızı çözmeye yarar sağlarken bazıları iletişim becerilerini geliştiren ufuk açan kaynaklar. Donanımlı insan olmak için sizlere biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

Haluk Tatar Ve Video Eğitim

Haluk Tatar’la tanışma hikâyem bir program öğrenmeye çalışırken başladı. Bir gün videolarını İnternet’te ararken YouTube üzerinde kanal açtığını ve bu kanalda inanılmaz değerli bilgiler olduğunu gördüm. Haberdar olmayanlara tavsiyemdir; video eğitim kanalında yabancı dil öğrenmek için ücretsiz oynatma listeleri, kişisel gelişim alanında videolar, güncel, psikolojik, ekonomi ile ilgili çok harika konuşmalar var.

Beyhan Budak

Kendine İyi Davran Güzel İnsan” isimli kitabı bu yıl satışa çıkan Beyhan Budak, bir uzman klinik psikolog. Yine YouTube kanalı olan ve buradan milyonlara faydalı olan Beyhan Budak, benim pek çok sorunumu fark etmemde ve çözüm bulmamda büyük yol gösterici oldu. Kanalında her hafta psikoloji ile ilgili doyurucu bilgiler verdiği videolar yayınlıyor.

Online Kurslar

Kendini herhangi bir alanda geliştirmek isteyenler için İnternet çok cazip fırsatlar sunuyor. Ücretli pek çok online kurs var ancak ben size ücretsiz olanlardan bahsedeceğim. Bunlardan biri https://bilgeis.net/, bu sitede SEO’dan, Photoshop programına kadar çeşitli kaliteli eğitimler ücretsiz sunuluyor.

İkincisi ise https://www.iienstitu.com/  İstanbul işletme enstitüsü tarafından bu adreste muhasebe, yabancı dil, yazarlık, kişisel gelişim gibi kategorilerde çok güzel online eğitimler veriliyor.

Tüm bu imkânlar, donanımlı insan olmak adına faydalanmamız için bizleri beklerken, onlarca kaliteli kitap okunmayı beklerken, vaktimizi nelere harcıyoruz bir düşünelim ve nitelikli, kaliteli bir hayat için kolları sıvayalım.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. istanbulacilelektrikcisi

    24 Temmuz 2019 at 22:19

    Faydalı bir yazı olmus teşekkürler bazılarını bende takip ediyorum çok dolu dolu içerikleri var. Online kurslar ciddi anlamda geniş kategorileriyle, faydalanmak isteyenler için çok başarılı bence

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Hayatın Püf Noktaları

To Top