İletişime Geçin

İçerik Manya

E-Posta Aboneliği Nedir?

Web Çözümleri

E-Posta Aboneliği Nedir?

E-Posta Aboneliği Nedir?

Çağımızı fazlasıyla işgal eden ve hemen her anımızda yanımızda bulundurduğumuz İnternet, gün geçtikçe daha çok ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Günümüzdeki popüler web siteleri yaptıkları yenilik ve değişimlerle kullanıcıların ilgisini de çekmeyi başarıyor. Özellikle de blog sitelerinde sıkça rastladığımız e-posta aboneliği nedir, neden önemlidir gibi soruları çok uzatmadan ve net bir şekilde cevaplandırmaya çalışacağız. Dilerseniz başlayalım.

Blogu olan, düzenli olarak blog yazan ve kendini belirli bir kitleye tanıtmış olan blog yazarları e-posta aboneliği sayesinde daha çok ziyaretçi çekmeyi başarıyor. Unutulmamalıdır ki sadece e-posta aboneliği sizi tanınan biri yapmaz. Özgün içerikler üretmeniz, yazılarınızda kullandığınız üslup ve düzenli yazdığınız yazılar ve birtakım çözümlemeler (seo çalışmaları, reklam vermek vs.) sizi daha üst sayfalara çıkartır ve tanınırlığınızı artırır. Bütün bu kurallara uyduğunuz takdirde bir de e-posta aboneliği yaparsanız daha çok ziyaretçi kazanabilir ve kendinizi geniş kitlelere tanıtabilirsiniz.

E-Posta Aboneliği Nedir?

E-posta aboneliği, bir web sitesinde ziyaretçilere ya da kullanıcılara paylaşılan yazıları bildirmek amaçlı geliştirilmiş bir sistemdir. Eğer sizinde kategorisi ne olursa olsun bir web siteniz varsa e-posta aboneliği sayesinde ziyaretçilerinizi, müşterilerinizi artırabilirsiniz.

Burada önemli olan konu ise e-posta aboneliği sistemini kullanıcının gözüne sokmamaktır. Zira kullanıcı açtığı her sayfada e-posta aboneliği ile ilgili bir pop-up bildirimi görürse bundan sıkılır ve sitenizi kapatır. Bu da ziyaretçi kaybı demektir.

E-Posta Aboneliği Neden Önemlidir?

E-posta aboneliğini önemli kılan özellik ise gayet net bir şekilde ortadadır: daha çok ziyaretçi kazanmak. Daha çok ziyaretçi yazımızın başlarında da belirttiğimiz gibi sizi tanınan biri yapmasa da belli başlı kurallara uyulduğu takdirde işe yarar ve ziyaretçileriniz büyük bir ölçüde artış gösterir.

E-Posta Aboneliği Sistemi Nasıl Aktif Edilir?

Bütün kurallara uydunuz ve “benimde bir e-posta aboneliğim olsun” kararı aldınız. Bu sistemi aktif etmek için birçok yöntem mevcut. Biz bunların birkaçından bahsedelim.

 • E-Posta aboneliği eklentilerinin geneli ücretlidir. Belirli bir ücret karşılığında satın alabilir ve etkinleştirebilirsiniz. Bununla ilgili gerekli yardımı satın aldığınız yer size yapacaktır.
 • Satın aldığınız premium tema olduğunu varsayalım. E-posta aboneliği tema ile birlikte size ücretsiz olarak gelebilir ve rahatça kullanabilirsiniz.
 • WordPress kullanıyor ve ücret ödemek istemiyorsanız Jetpack eklentisini kullanarak e-posta aboneliğini aktif edebilirsiniz.
 • Yalnızca WordPress için değil, kullandığınız içerik yönetim sistemi ne olursa olsun hemen hepsi için geliştirilmiş eklentiler mevcuttur. Gerekli platform için satın alma işlemi yaparsanız rahatça kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda e-posta aboneliği nedir, neden önemlidir, nasıl aktif edilir gibi sorulara cevap aramış olduk. Sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Selam, ben Ahmet. Bilgisayar Programcısı bir Mühendis adayı ve blog yazarıyım.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Web Çözümleri

 • Hayatın Püf Noktaları

  Ücretsiz Blog Yazın

  Yazar:

  Siz de duygularınızı, düşüncelerinizi, hissettiklerinizi yazılara döküp bunları İnternet ortamında bir blog kurarak paylaşmak istemez misiniz?...

 • Web Çözümleri

  Disqus Nedir?

  Yazar:

  Web sitelerinin yorum yapma kısmı oldukça önemli bir detaydır. Bazı İnternet siteleri ziyaretçi çekmek adına yorum...

 • Web Çözümleri

  AdBlock Engelleyici Eklenti: Ad Blocker Notify

  Yazar:

  Artık İnternet sitelerinin neredeyse tamamında reklamlar bulunmakta. Reklamlar ziyaretçiler için bir kabus gibi gözükse de reklamlar...

 • Web Çözümleri

  Notepad++ Nedir, Ne İşe Yarar?

  Yazar:

  Web Çözümleri kategorisinde sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu ve bu gibi yazıların devamı için bizi takip...

 • Web Çözümleri

  HTTrack Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Yazar:

  Son yazımızda E-Posta Aboneliği Nedir? ondan bahsetmiştik, bu ve bu gibi yazılar gelmeye devam edecek. Yazıların...

To Top