İletişime Geçin

İçerik Manya

Erkeklerin Kadınlardan Beklentileri

erkeklerin-kadinlardan-beklentileri

Hayatın Püf Noktaları

Erkeklerin Kadınlardan Beklentileri

Erkeklerin Kadınlardan Beklentileri

Kadınlar ve erkeklerin, değer görme gereksinimleri ve sevgilerini gösterme şekilleri farklı olabiliyor. Bu farklılıklar zaman zaman iletişimde ve ilişkilerde büyük sorunlara yol açabiliyor. Erkeklerin kadınlardan beklentileri arasında galiba ilk sırada kendilerine ihtiyaç duyulması beklentisi geliyor. Erkekler özellikle ikili ilişkilerde kadınlar için hayatın akışı içerisinde kendilerine ihtiyaç duyulması halinde kendilerini daha önemli hissediyorlar. Bu sebepledir ki bağımsız gözüken ve kendi işini kendi yapan kadınlar, zaman zaman erkeklerin gözünü biraz korkutabilir. Erkekler yaratılış itibariyle kadının hayatını kolaylaştırıyor olmaktan hoşlanırlar.

Erkek Kişisel Alanına Saygı İster

Erkekler, ilişki içerisinde, tek başlarına da zaman geçirmek isterler. Kadınlarda ise hep yan yana olalım her şeyi birlikte yapalım isteği olabiliyor. Ancak erkekler, kendilerini kişisel alanlarında deşarj etmeyi severler. Kişisel alan konusunda erkekler kadınlardan anlayış bekliyor.

İlginizi Çekebilir: Kadınlar Ne Bekler?

Rencide Edilmek Meselesi

Saygınlık herkes için önemli ama erkekler, bu olayı bir miktar daha önemsiyor. Dolasıyla kadın erkeği toplum içinde eleştirip rencide ettiğinde erkek bu saygınlığın zedelendiğini hissederek içine kapanabiliyor, öfke duyabiliyor. Özellikle erkekleri diğer erkeklerin yanında eleştiren kadınlar, onlara maalesef büyük zarar veriyor. Erkeklerin kadınlardan beklentileri arasında toplum içinde asla eleştirilmemek var.

Erkekler de Çocuk Ruhlu Olabilir

Erkeklere maalesef çocukluktan itibaren aşılanan “erkek adam öyle yapmaz” “erkekler ağlamaz” vs. durumu sebebiyle erkeklere ağır yükler yükleniyor. Oysa erkekler bu kalıptan çıkmak, yeri gelince sevdikleri ve yakınlarıyla çocuklaşmak da istiyor. İlişkilerde kadınlar, erkeklerin bu tür davranışlarını hoş karşılamayıp “yakışıyor mu bu erkek adama” gibi tavır takındıklarında maalesef erkekler için sıkıntı olabiliyor.

Toparlayacak olursak erkekler öncelikle kadınından saygı ve anlayış bekliyor. Onu çocuksu yanlarıyla kabul etmesini, birlikte gülüp birlikte ağlayabilmeyi bekliyor. Günümüzde çok fazla ilişkide görülüyor ki erkekler bazı önemli şeyleri kadınlarla konuşmaktan vazgeçiyor. Erkeklerin kadınlardan beklentileri arasında kadınların onlarla arkadaş gibi de muhabbet ediyor olabilmeleridir. Yapacağı işlerde kadınının desteğini alabilen erkekler çok daha başarılı, bu tür ilişkiler çok daha mutlu oluyor.

Daraltmadan bunaltmadan, kişisel alanlara saygı göstererek aslında ilişkide mutluluğu yakalamak kolay…

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Hayatın Püf Noktaları

To Top