İletişime Geçin

İçerik Manya

Facebook, Android’e Rakip Oluyor

facebook-android-e-rakip-oluyor

Sosyal Medya

Facebook, Android’e Rakip Oluyor

Facebook, Android’e Rakip Oluyor

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformlarından olan Facebook, sanal gerçeklik sektöründe daha iyi çalışmalar yapmak adına yeni bir işletim sistemi çıkarmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Facebook, Eye OS adını verdikleri bir işletim sistemi çıkaracak. Facebook, Eye OS’un farklı cihazlarda da kullanılmasını hedefliyor.

Eye OS işletim sistemi çıkıyor

Facebook, HTC ile anlaşarak sanal gerçeklik sektöründe çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Windows NT işletim sisteminin ön plana çıkan isimlerinden biri olan Mark Lucovsky ile anlaşan Mark Zuckerberg, yeni işletim sisteminin yapılması için çalışmalara başladı.

eye-os-isletim-sistemi(Görsel Kaynak: Shiftdelete)

Şirket, 2013 yılında Oxygen adını verdikleri bir işletim sistemi çıkarmış ve kullanım deneyimi kötü olduğu için başarısız olmuştu.

Google ve Apple’ın hakimiyetini azaltmak için yapılan Oxygen, başarısız olduğu için şirket bir süre sessiz kalmıştı. Şimdilerde ise Eye OS’un çalışmaları aralıksız sürüyor.

Sanal gerçekliğin ön planda olacağı işletim sisteminin Instagram’a entegre edilmesi ve sosyal donanım çağının başlaması bekleniyor.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top