İletişime Geçin

İçerik Manya

Facebook’tan Kan Bağışına Destek

Sosyal Medya

Facebook’tan Kan Bağışına Destek

Facebook’tan Kan Bağışına Destek

2 buçuk milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olan sosyal medya devi Facebook kan bağışı için yeni bir özelliğini duyurdu. Facebook, bu özelliğini ilk olarak Hindistan’ın kullanımına sunucak.

İhtiyacı olan kişilerin talebini karşılamak için kan bağışı yapan yeterli kişi yok. Bazı durumlarda, bu sıkıntı hastalara ve ailenin kan bankaları veya hastanelerdeki kan yerini alacak donör bulma sorumluluğuna neden olur. Kan bağışçılarını ve yardıma muhtaç insanları daha etkin bir şekilde bir araya getirmenin yollarını bularak yardımcı olacaklarına inanıyorlar.

 

1 Ekim de başlayacak olan Ulusal Kan Bağışı Günü’nde Hindistan’da yeni özelliğini deneyeceğini açıkladı. Katılıma teşvik etmeye yardımcı olması için, haber akışı’nda bir mesaj gönderilecek veya kullanıcılar profilleri ile kayıt olup düzenleyebilecek. Burada ki tüm bilgiler gizli kalacak ve varsayılan olarak “kişiye özel” ayarlanacak.

Facebook’un bu özelliği, iyi gitmesi halinde Hindistan’dan sonra dünyanın farklı bölgelerine de bu özelliği getirecek.

Detayları Facebook’un blog sayfasından okuyabilirsiniz.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top