İletişime Geçin

İçerik Manya

Facebook‘tan Yeni Ara Yüz

facebook-tan-yeni-arayuz

Sosyal Medya

Facebook‘tan Yeni Ara Yüz

Facebook‘tan Yeni Ara Yüz

Sosyal medya platformları ve WhatsApp uygulaması, artık hemen hemen herkesin kullandığı platformlar. İletişim, paylaşım, satış ve reklam gibi farklı farklı amaçlara yönelik olarak kullanılan bu platformlar zaman zaman yapılan güncellemelerle ara yüz değişikliğine gidebiliyor. WhatsApp, Instagram ve Twitter gibi platformların ardından Facebook da yeni ara yüzünü hayata geçirmeye başladı.

facebook-yeni-arayuze-geciyor

Facebook yeni ara yüz görünümüne geçmeden evvel yakın zamanlarda Facebook’un yıllardır klasikleşmiş mavi görüntüsünden uzaklaşmış ve beyaz sade bir tasarıma geçmişti. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları çok sayıda kullanıcıya sahip. Kullanıcıların yoğun bir şekilde paylaşım yaptığı bu platformlar, zaman zaman getirdikleri yenilikler ve yeni özellikleri ile kullanıcıların daha da fazla ilgisini çekmeyi başarıyor. Çeşitli filtreler, anketler, soru-cevap sekmeleri gibi farklılıklarla, kullanıcıların birbiriyle daha fazla etkileşim halinde olmasına imkân tanıyan bu platformların son zamanlarda geliştirdikleri karanlık mod gibi özelliklerine de kullanıcıların talebi büyük oluyor.

Sosyal medya platformlarına son zamanlarda gelen karanlık mod özelliği, kullanıcılar tarafından fazlaca ilgi gördü. Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarının karanlık mod özelliğine geçmesinin ardından sona kalan Facebook da ara yüz değişikliği ile kullanıcılarına uygulamayı yeni bir görünümde kullanma imkânı getirecek. Facebook yeni ara yüzü renkli bir tasarım olacak gibi gözüküyor.

Bazı kullanıcıların paylaştıkları ekran görüntülerinden Facebook’un yeni ara yüzde gökkuşağı gibi rengârenk bir tema kullanacağı düşünülüyor.

Ara yüz değişikliği için hazırlanan Facebook, yeni görünümüne ek olarak bazı yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Gelecek olan renkli görünümün yanı sıra bazı yeni özelliklerin de olacağı haberi kullanıcıların merakla beklemesine sebep oldu. Uygulamanın yeni şeklinde alt kısımda bulunan bir “F” logosu bulunuyor. Şirket, neredeyse tüm sekmeleri bu kısma taşımış. Yeni ara yüzde, Instagram’ı andıran arka plan renkleri kullanıldığı görülüyor. Facebook yeni ara yüz özelliği kimi hesaplarda görülmeye başladı ancak yeni görünümü şimdilik herkeste kullanılamıyor. Şirketin bu değişikliği karanlık mod için mi yoksa başka bir sebeple mi yapacağı ise tam olarak bilinmiyor.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top