İletişime Geçin

İçerik Manya

Film Analiz: Ant-Man ve Wasp

Sinema

Film Analiz: Ant-Man ve Wasp

Film Analiz: Ant-Man ve Wasp

Merhabalar. Bir önceki yazımda Deadpool 2’nin analizini yapmıştım, o yazıyı okumak Film Analiz: Deadpool 2 adlı linke tıklayıp analizi okuyabilir ve yorumlarınızı bildirebilirsiniz.

Bu yazımda ise yine bir Marvel filmi olan Ant-Man‘in 2.si olarak adlandırılan Ant-Man ve Wasp filminin analizini yapacağım.


Marvel, gerek geniş ve tecrübeli oyuncu kadrosuyla gerekse yaptıkları mükemmel işlerle eminim hepimizin hayranlıkla izlediği filmler yapıyor.

2015 yılında vizyona giren Ant-Man, 4 Temmuz 2018‘de Ant-Man ve Wasp ile seyircisiyle buluştu. Mizahın ciddi anlamda yakıştığı filmlerden olan Ant-Man ve Wasp, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Dilerseniz kısaca filmin konusundan bahsedeyim;


Captan America – Civil Var filminden sonra Scott Lang, Ant-Man olmanın verdiği yükle bir baba olduğu için sorumluluklarını bilmek zorundadır. Geçmiş yıllarında Quantum dünyasıyla tanışan Lang, kahramanlık yapmayı bırakıp kendisi ve ailesi için yaşamak istemektedir. Şartlı şekilde tahliye olan Lang, ev hapsine mahkum edilmiştir. Bu ev hapsi süresi boyunca neredeyse tüm vaktini kızına ayıran Lang, rüyalarında sık sık zamanında sırtını döndüğü Hank Pym’in eşi Janet’i görmektedir. Quantum’da kaybolan Janet’i kurtarmaya çalışan baba-kızın yardıma ihtiyacı vardır fakat habersiz oldukları bir şey vardır. Quantum teknolojisini çalmaya çalışan bir mafya vardır ve bununla da bitmediği gibi Ghost adı verilen süper güçlere sahip biri ortaya çıkar. Hem bir baba hem de Ant-Man olarak hareket eden Scott Lang’in karşısına Hank Pym ve Hope van Dyne (Wasp) çıkar. Yardıma ihtiyaçları olduğu için Scott’tan yardım isterler ve her şey bu şekilde başlar.

Hope, Wasp olarak Ant-Man ile birlikte çalışır ve birlikte birçok maceraya ortak olurlar.


Oldukça heyecanlı, bol aksiyonlu ve mizah seviyesi yüksek olan bu filmde sıkılacağınızı düşünmüyorum. Marvel’ı taşımaya devam eden filmlerden olan Ant-Man ve Wasp, izleyicisine güzel bir seyir zevki sunuyor. Benim bu filme puanım 9/10.

Siz de bu film hakkında görüşlerinizi yorum kısmına bildirerek hem bize hem de ziyaretçilerimize destek olabilirsiniz. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Selam, ben Ahmet. Bilgisayar Programcısı bir Mühendis adayı ve blog yazarıyım.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema

 • Sinema

  Film Tavsiyesi: The Battleship Island

  Yazar:

  Selamlar İçerik Manya takipçileri. Yaptığımız film analizleri oldukça beğenildi ancak bu konsepti analiz yerine tavsiye şeklinde...

 • Sinema

  Film Analiz: Hep Yek 3

  Yazar:

  Yepyeni bir film analiziyle birlikteyiz. Bu yazımızda son birkaç yılda Türk sinemasına damgasını vurmuş “Hep Yek”...

 • Sinema

  Film Analiz: Müslüm Baba

  Yazar:

  Yazmayalı bayağı uzun zaman olmuş. Uzun zamandır ne yazsam diye düşünüp duruyordum. Aklıma son zamanlarda adını...

 • Sinema

  Film Analiz: Deadpool 2

  Yazar:

  Merhabalar, uzun zaman sonra yepyeni bir yazıyla sizlerle birlikteyim. Bu yazımda sizlere dünya üzerinde çokça beğenilen...

 • Sinema

  Yabancı Dizi Tavsiyeleri

  Yazar:

  İnternet üzerinde onlarca yabancı dizi varken hangisini izleyeceğimizi nasıl seçeriz ? Yabancı dizi önerileri hakkında birçok...

Reklamlar
To Top