İletişime Geçin

İçerik Manya

Film Analiz: Deadpool 2

Sinema

Film Analiz: Deadpool 2

Film Analiz: Deadpool 2

Merhabalar, uzun zaman sonra yepyeni bir yazıyla sizlerle birlikteyim. Bu yazımda sizlere dünya üzerinde çokça beğenilen Marvel yapımlarından Deadpool 2 filminin analizini yapmaya çalışacağım.

Ryan Reynolds‘un canlandırdığı Deadpool karakteri çokça sevilmişti ve ilk filmiyle büyük bir beğeni toplamıştı. 12 Şubat 2016’da vizyona giren Deadpool, 2 yıl aradan sonra 18 Mayıs 2018’de Deadpool 2 filmiyle tekrardan izleyicisiyle buluştu.

Kahramanlık işleriyle uğraşmaya devam eden karakterimiz Deadpool, gündelik yaşantısını da bir şekilde sürdürmeye çalışmaktadır. Kız arkadaşı Vanessa ile mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool, Vanessa’nın ölümüyle birlikte büyük bir üzüntüye kapılır. Bir yandan da gelecekten gelen Cable, Deadpool’un bütün düzenini sarsar.

Cable, gelecekte büyük tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir.

Deadpool, kız arkadaşı Vanessa’nın ölümüyle iyice sarsılır ve saçma sapan işlerle uğraşmaya başlar. Bu arada Cable’ı durdurabilmek için X-Force adında süper güçlere sahip bir ekip kuran Deadpool ve ekibi yeni bir maceraya atılır.

Vanessa’yı kaybetmenin verdiği üzüntüyle yaşayan Deadpool, filmin sonunda ölüp kız arkadaşına kavuşacakken gelecekten gelen Cable zamanda geriye gidiyor ve her şeyi düzeltiyor.

Gelecek değiştiği için Cable’ın ailesi de ölümden kurtuluyor. Deadpool, Cable’ın zaman makinesini tamir ettiriyor Vanessa ve Peter’i de bu sayede kurtarıyor.


Gerek replikleriyle gerekse sahneleriyle yer yer güldüren Deadpool 2’yi ilki kadar beğendiğimi söyleyebilirim ancak aklıma takılan tek soru zaman makinesi oldu.

Deadpool 2’deki zaman makinesiyle alakalı bir araştırma yaptım ve filmin sonundaki sahnenin gerçek olduğunu öğrendim. Yapımcıların yaptığı bir soru cevapta izleyicilerden biri “Filmin sonundaki sahne gerçek mi?” diye soruyor ve bu soruya “Evet gerçek ancak o zaman makinesini bu filmden sonra bir daha görmeyeceğiz” şeklinde bir cevap geliyor. Bu şekilde Vanessa ve Peter’ın kurtulduğu kesinleşiyor.


İzlerken çokça eğlendiğim bu filme puanım 10/9. Filmi analiz edeyim derken neredeyse tamamını anlattım. Siz de izledikten sonra analizlerinizi yorum kısmına bildirebilirsiniz. Başka yazılarda görüşmek üzere.

Selam, ben Ahmet. Bilgisayar Programcısı bir Mühendis adayı ve blog yazarıyım.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema

 • Sinema

  Film Tavsiyesi: The Battleship Island

  Yazar:

  Selamlar İçerik Manya takipçileri. Yaptığımız film analizleri oldukça beğenildi ancak bu konsepti analiz yerine tavsiye şeklinde...

 • Sinema

  Film Analiz: Hep Yek 3

  Yazar:

  Yepyeni bir film analiziyle birlikteyiz. Bu yazımızda son birkaç yılda Türk sinemasına damgasını vurmuş “Hep Yek”...

 • Sinema

  Film Analiz: Müslüm Baba

  Yazar:

  Yazmayalı bayağı uzun zaman olmuş. Uzun zamandır ne yazsam diye düşünüp duruyordum. Aklıma son zamanlarda adını...

 • Sinema

  Film Analiz: Ant-Man ve Wasp

  Yazar:

  Merhabalar. Bir önceki yazımda Deadpool 2’nin analizini yapmıştım, o yazıyı okumak Film Analiz: Deadpool 2 adlı...

 • Sinema

  Yabancı Dizi Tavsiyeleri

  Yazar:

  İnternet üzerinde onlarca yabancı dizi varken hangisini izleyeceğimizi nasıl seçeriz ? Yabancı dizi önerileri hakkında birçok...

Reklamlar
To Top