İletişime Geçin

İçerik Manya

Film Analiz: Hep Yek 3

Sinema-Dizi

Film Analiz: Hep Yek 3

Film Analiz: Hep Yek 3

Yepyeni bir film analiziyle birlikteyiz. Bu yazımızda son birkaç yılda Türk sinemasına damgasını vurmuş “Hep Yek” serisinin 3. filmi olan “Hep Yek 3” filmini ele alacağız.

Türk sineması benim gözümde tartışmasız en iyi işleri komedi ve dram türlerinde çıkartıyor. Yapılan her işe saygım sonsuz fakat komedide ciddi anlamda güldürüyor, dramda da ağlatıyor. Hep Yek serisi de son birkaç yılın piyasaya çıkmış en iyi serilerinden biri. Gökhan Yıkılkan ve İnan Ulaş Torun ikilisi oyunculuklarıyla gönüllerde taht kurmayı başardılar.

Hep Yek 3, 15 Şubat 2019’da vizyona girdi. Filmde başroller Gökhan Yıkılkan, İnan Ulaş Torun, Ali Sürmeli, Yıldırım Memişoğlu, Mahmut Tuncer, Ömer Başdoğan, Serdal Genç, Onur Sermik gibi isimler yer aldı. Dilerseniz kısaca filmin konusundan bahsedip düşüncelerimi aktarayım.

Hep Yek 3’ün Konusu

Hep Yek 3, başı bir türlü beladan kurtulmayan Altan ile Gürkan’ın hikayesini ele alıyor. Her türlü belaya bulaşan Altan-Gürkan ikilisi, bu sefer de şan, şöhret ve kadın düşkünü, Türkiye’nin ünlü kabadayılarından Cevat Bakır’ın hapishaneye düşmesine neden olur. Bakır’ı hapishaneden çıkarmaya çalışan ikili, Nizam Baba’dan yardım ister. Her şeyi yoluna koyduğunu düşünen Altan ve Gürkan, yaptıkları büyük bir hata ile işi ellerine ve yüzlerine bulaştırarak mafyanın ölüm listesinde başı çeker. Bu işten de yakalarını sıyıran Altan ve Gürkan, kendilerini İstanbul’un en büyük tarihi eser kaçakçısı olan Bilal Özkök’ün düzenlediği yılbaşı partisinde bulur ve yepyeni bir maceraya atılırlar.

İlginizi Çekebilir: Film Analiz: Müslüm Baba

Hep Yek 3 Analizi

Hep Yek 3, işleyiş olarak serinin ilk 2 filmiyle neredeyse aynı. Aynı sahneler farklı şekillerde tekrar canlandırılmış. Bu, serinin bir özelliği olduğu için normal fakat bir yerden sonra izleyiciyi sıktığını söyleyebilirim.

Altan ve Gürkan karakterleri her zamanki gibi izleyiciyi kahkaha tufanına boğmayı başarmış. İkilinin birbiriyle olan uyumu hep ön planda. Filme renk katan karakterlerden biri de bana kalırsa Hayati (Ömer Başdoğan) karakteri olmuş.

Filmde rol olan sürpriz isimlerden biri de hepimizin yakından tanıdığı halayların üstadı, Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Mahmut Tuncer. Celal Gökçe rolünü üstlenen Mahmut Tuncer, iyi bir oyunculuk sergilemiş ancak ben bu sahnenin biraz gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Derleyip toparlamamız gerekirse Hep Yek 3, seyir zevki orta düzeyde olan, yer yer kahkaha attıran bir film olmuş. Ben serinin ilk 2 filminin biraz altında kaldığını düşünüyorum ve bu filme puanım 6/10. Aşağıya izlemeniz için filmin fragmanını bırakacağım. Sizler de yorumlarınızı yorum kısmına belirterek filmi izleyecek kişilere önerilerde bulunabilirsiniz. Sinemaya gidecek olanlara şimdiden iyi seyirler diliyorum. Başka analizlerde görüşmek üzere.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema-Dizi

To Top