İletişime Geçin

İçerik Manya

Film Tavsiyesi: The Battleship Island

Sinema-Dizi

Film Tavsiyesi: The Battleship Island

Film Tavsiyesi: The Battleship Island

Selamlar İçerik Manya takipçileri. Yaptığımız film analizleri oldukça beğenildi ancak bu konsepti analiz yerine tavsiye şeklinde devam ettirme kararı aldık. Bu yazımızda 5 ödül ve 2 adaylık Kore yapımı Hashima Kömür Madenleri (The Battleship Island) filmini ele alacağız.

Uzak doğu sineması artık bir ekol haline geldi. Uzak doğu sinemasını Çin, Kore, Japon ve Hindistan olarak özetleyebiliriz aslında. Kore sinemasından çıkmış Hashima Kömür Madenleri (The Battleship Island) adlı film de içinizi titretecek cinsten bir film. Dilerseniz filmin konusundan, oyuncularından bahsedelim ve küçük de bir yorum yaparak yazıyı sonlandıralım.

İlginizi Çekebilir: Film Analiz: Hep Yek 3

The Battleship Island Konusu

Güney Kore merkezli film 2017 yılında gösterime girdi ve gişesi yaklaşık 47.3 milyon dolar gibi büyük bir rakam.

Aksiyon, dram, tarih türlerini içeren filmimiz Japonların sömürge döneminde yaklaşık 400 Koreliyi kömür madenlerinde çalıştırmak maksadıyla Battleship Island (Hashima Kömür Madenleri) adlı savaş gemisine zorla götürülerek sömürgeleştirmesini ve gemidekilerin özgürlük mücadelesini anlatıyor.

IMDB‘den de 7.2 gibi oldukça iyi bir puan almış.

The Battleship Island Oyuncuları

Seung-wan Ryoo‘nun yönetmenliğini yaptığı filmde So-ji Seob, Song Joong-ki, Hwang Jeong-min, Jang Seong-beom ve çocuk karakter Kim Soo-ahn yer aldı.

The Battleship Island Yorumu

the-battleship-island

Kısaca bahsetmek gerekirse Japonların Korelilere yaptığı zulmü anlatan bir film. İnsanların çaresiz kalışı, hiçbir şekilde baş kaldıramaması ve buna boyun eğmeleri… Film görsel olarak mükemmel bir kaliteye sahip. Gerçek bir hikayeden alıntı olması izleyicide derin bir etki bırakıyor. Genel olarak aksiyon ve dram içerikli olan bu filmi ara ara birkaç komedi unsuruyla renklendirmeyi de unutmamışlar. Tarihsel bir dönemi yansıtması filmin bende bıraktığı en büyük etki. O dönem yaşananları tam olarak anlayabiliyorsunuz fakat bazı duyguları izleyiciye net olarak yansıtamadıklarını söyleyebilirim. Korelilerin çektiği zorluk çok güzel anlatılmış ve filmin finalinde çekilen bu zorluğa karşı müthiş bir azimle gerçekleştirilen sonu heyecan içerisinde izleyeceğinize eminim.

Film seyir zevki açısından beni memnun etti ancak bazı duyguların net olarak yansıtılamadığını tekrar dile getirmek istiyorum.

Benim bu filme puanım 8.5/10. Aşağıya izlemeniz için fragman bırakacağım. Sizler de yorumlarınızı aktararak filmi izleyecek olan kişilere önerilerde bulunabilirsiniz.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema-Dizi

To Top