İletişime Geçin

İçerik Manya

Futbolcular Sahaya Neden Çocuklarla Birlikte Çıkar?

futbolcular-neden-sahaya-cocuklarla-birlikte-cikar

Spor

Futbolcular Sahaya Neden Çocuklarla Birlikte Çıkar?

Futbolcular Sahaya Neden Çocuklarla Birlikte Çıkar?

Futbol, 21. yüzyıl itibariyle oynanan ve günümüzde 200’den fazla ülkede oynanmakta olan dünyanın en popüler sporudur. Peki hiç düşündünüz mü futbolcular sahaya neden çocuklarla birlikte çıkar?

Bu uygulama ilk olarak Hollanda ve Belçika‘nın düzenlemiş olduğu EURO 2000‘de faaliyete geçti ve çocuklar ilk kez futbolcularla birlikte sahaya çıktı. Bu uygulamanın sebebi ise FIFA ile UNICEF arasında olan bir anlaşmadan kaynaklı. Uygulamanın amacı çocuk haklarına dikkat çekmek.

turkiye-izlanda-seremoni

FIFA ile UNICEF arasındaki anlaşmadan sonra dünyada ihtiyaç sahibi olan çocuklar için büyük yardımlar toplanmaya başlandı. Hala devam eden bu proje umarım asla son bulmaz ve insanların tepkisi çekmeye devam eder.

Unutmayalım ki çocuklarla birlikte kısa bir süre olsa da vakit geçirmek bize birçok şeyi unutturuyor, onların gözlerindeki mutluluk bizim içimizi ısıtıyor. Onların heyecanı, gözlerindeki mutluluğu bize yansıdığı kadar futbolculara ve taraftarlara da yansıyor. Büyük maçlarda çocukların etkisi bir hayli hissediliyor ve fair-play kurallarına uygun şekilde hareket etmeleri sağlanıyor.

Çocuklar hepimize huzur veriyor. Onlar var oldukça dünyanın çok güzel bir yer olduğunu iliklerimize kadar hissediyoruz. Minik eller, minik yüzler, minik bedenler…

Sevginin, saygının, masumiyetin göstergesidir çocuklar. Her daim onları koruyup kollamamız dileğiyle sizlere bir söz bırakacağım:

“Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir.” Dostoyevski

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Spor

To Top