İletişime Geçin

İçerik Manya

Google Plus Kapatılıyor

Sosyal Medya

Google Plus Kapatılıyor

Google Plus Kapatılıyor

Dünya devi Google tarafından 28 Haziran 2011 yılında hayata geçirilen Google Plus kapatılıyor. Google’ın sosyal medya platformu olan Google Plus güvenlik açığı nedeniyle kapatılıyor. Facebook‘a rakip olmak için kurulan Google Plus, kullanıcılara yönelik olan bölümü ve sistem açığı nedeniyle korunmasız hale geldiği için Google, bu servisi kapatma kararı aldı.

Google yayınlamış olduğu resmi blog adresinde, yazılımsal bir açık nedeniyle, Google Plus kullanıcılarının bilgilerini üçüncü sınıf tarafların erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirtti. Bu durumdan dolayı yaklaşık 500 bin Google Plus kullanıcısının etkilendiğini açıkladı.

Google Plus üzerinden fazla etkileşim sağlayamayıp, yeterli kullanıcıya ulaşmadığı için kapatma kararı aldılar. Bu durumdan dolayı Google’ın hisseleri de etkilenmiş oldu.

Aslına bakılırsa bu durumdan blog yazarları bir hali etkilenecektir. Çünkü Google Plus üzerinde binlerce blog sahibi insan var. Blog alemine dair bir sürü topluluk grubu mevcut. (Biz de o grupların içinde dahiliz.) Google Plus üzerinden günde binlerce blog yazısı paylaşılıyor, etkileşim bir hayli yüksek oluyor ve blog yazarını mutlu ediyordu. Yeni insanlar, yeni yazılar, farklı kişilikler, farklı bakış açıları, farklı ülkelerden dostluklar vardı Google Plus aleminde. Ama ne yazık ki buraya kadarmış. Diyecek bir şey yok.

Detaylı bilgiye Google’ın Blog sayfasından ulaşabilirsiniz.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

Reklamlar
To Top