İletişime Geçin

İçerik Manya

Hayata Hareket Katmak

hayata-hareket-katmak

Hayatın Püf Noktaları

Hayata Hareket Katmak

Hayata Hareket Katmak

Günümüz yaşam koşullarında pek çok kişi bilgisayar başında, ofislerde, çok hareketsiz çalışma şartlarına sahip. Hareket etmenin tıpkı kahkaha atmak gibi endorfin hormonu salgılattığını artık bilmeyen yoktur. Fakat yaşam tarzlarımız sebebiyle hareket etmek bizler için bir yerden bir yere ulaşırken yapılandan ibaret hale geldi. Egzersizi ve hareketli yaşamı bir türlü rutin haline getiremiyoruz. Belki belirli bir kısım insan bunu başarıyor. Hayatına aktiviteleri ve sporu adapte ermeyi başarmış kişiler, çok daha enerjik, stresten çok fazla etkilenmeyen veya stres yükünü çabucak atabilen kişiler haline geliyor.

Egzersiz Yapmamak İçin Bahane Yok

egzersiz-yapmamak-icin-bahane-yok

Egzersiz söz konusu olunca hemen hepimiz çeşitli bahanelerin arkasına sığınıyoruz. Param yok, mekan yok, zamanım yok gibi bahaneler, aslında üşengeç oluşumuzu izlemeye çalıştığımız perdeler gibi. Ama kimi kandırıyoruz? Bu bahanelerle yalnızca tembelliğimizi besliyoruz.

İnternet’i çok aktif kullandığımız şu dönemde, son derece kaliteli ve yararlı videolar çeken spor eğitmenlerine ulaşmak çok zor değil. Egzersiz ille de spor salonlarında ya da dışarıda yapılması gereken bir aktivite de değil. Ev ortamında çok daha rahat bir şekilde birbirinden etkili egzersizler yapmak mümkün.

YouTube üzerinden kolaylıkla ulaşılabilecek muhteşem egzersiz videoları var. Dilerseniz yavaş yavaş başlayarak evde yürüyüşler yapabilir, dilerseniz değişim programlarıyla belirli günlük programlara katılarak fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Egzersiz yapmak, başlaması zor bir etkinlik olsa da başlayınca enerji veren, devamı bir şekilde gelen bir keyifli bir etkinliğe dönüşüyor. Yaşama bir şekilde yavaş yavaş egzersiz katıldığında ise, yapılmadığı gün eksikliği mutlaka hissediliyor.

İlginizi Çekebilir: Sağlıklı ve Pozitif Bir Yaşam Tarzına Geçmek Zor Değil

Spora Başlamak İçin Tavsiyeler

spora-baslamak-icin-tavsiyeler

Evde spor yapamam” diyenler spor salonunda yavaş kendilerini yormayacak şekilde başlayabilirler. Spor salonuna gitmek istemeyenler, bir şekilde spor salonuna gitmesinde engeller olan kişiler ise evde keyifle egzersiz yapabilirler. Başlangıçta evde yürüyüş videoları, 15-30 dakikalık sürelerle rutin haline getirilebilir. 

Pilates sevenler pilatesle ilgilenebilir, spor yaparken bile sıkılanlar varsa o zaman zumba! Zumba çok çok keyifli ve oldukça fazla kalori harcatan bir spor olarak evde boş bir odada yapmak için gayet uygun.

Açık havada spor yapmayı tercih edenler ise uzun uzun yürüyüşlere çıkabilir, ara ara koşabilir ve bu tempoyu yavaş yavaş hayatına adapte edebilir.

Unutmayın, spor yapmak size kendinizi çok daha iyi ve dinç hissettirecek.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Hayatın Püf Noktaları

To Top