İletişime Geçin

İçerik Manya

Hepimizden Daha Fazlalar

hepimizden-daha-fazlalar

Sağlık

Hepimizden Daha Fazlalar

Hepimizden Daha Fazlalar

İçerisinde bulunmuş olduğumuz hafta ne güzeldir ki; Lösemili Çocuklar Haftası. Her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında LÖSEV kuruluşu, çocuklar için çok güzel etkinler ve bilinçlendirici faaliyetlerde bulunuyorlar. Anlamamızı istedikleri çok küçük bir şey aslında: “Bulaşıcı olan hastalık değildir, hastalık olduğunu düşünen zihinlerdir!

Ve yine ne kötüdür, öyle bir haftadayız ki ülkemizde bulunan bir okulda otizmli çocukların da eğitim görmesi sebebi ile kendi çocuklarına zarar verileceğini düşünme gerekçesini göstererek ebeveynlerin otizmli çocukların okulda eğitim görmesini istemedikleri için bir eylem gerçekleştiriliyor ve o küçücük çocukları yuhluyorlar! Memleketimizdeki bu manzara çok acı, hele ki böyle bilinçli bir haftada. Yazımın en başında da belirttiğim gibi; bulaşıcı olan bu zihinlerdir, ne lösemi hastası bir çocuk, ne de otizmli bir çocuk bulaşıcı hastalık taşımaz. Değiştireceğiz bu yanlış bilinen gerçekleri. Biliyorum, inanıyorum.

losemili-cocuklar-haftasi

Peki bizler bu algıları yıkmak için neler yapabiliriz? Öncelikle herkesin LÖSEV gibi böyle güzel kuruluşlarda gönüllü olarak yer almasını tavsiye ederim. Hem çocukları ve ailelerini anlamamız açısından hem de hastalık hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve aslında her bireyin elinden gelen çok fazla şey olduğunu görmesi açısından muazzam bir kuruluştur. Bir diğer yapabileceğimiz unsur; gelişen teknoloji ve sosyal medyanın gücünü kullanmak. Sosyal platformlarda bu konulara çok büyük bir hassasiyet mevcut. Bizler de insanları doğru bilinçlendirmek için sosyal medyada konuya dair sesimizi duyurabiliriz, “maskemizi takıp” farkındalık yaratabiliriz, anlayabiliriz.

Gelin ertelemeyelim bugünden başlayalım, çok yakın bir zamanda aslında o çocukların bizlerden fazlaları olduklarını anlayacağız. Yeter ki bakmasını bilelim.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sağlık

To Top