İletişime Geçin

İçerik Manya

Instagram’da Tarayıcı Üzerinden Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

instagramda-tarayici-uzerinden-nasil-fotograf-yuklenir

Sosyal Medya

Instagram’da Tarayıcı Üzerinden Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Instagram günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Instagram’a fotoğraf yükleyebilmek için telefon dışında da kullanılabilen birkaç alternatif mevcut.

Kullanıcılar genellikle telefon üzerinden fotoğraf yükleme işlemi gerçekleştirir. Diyelim ki bir fotoğraf yüklemeniz gerekiyor ve bu işlemi telefon üzerinden değil tarayıcı üzerinden yapmak istiyorsunuz. Bu işlem Instagram’ın web versiyonunda mümkün değil. Instagram’ın web versiyonunda fotoğraf yüklemek ve mesajlaşma işlemi dışında hemen her işlemi yapabilirsiniz.

Bizim size anlatacağımız yöntem sayesinde program kullanmadan Instagram’a tarayıcı üzerinden fotoğraf yükleyebileceksiniz. Gelin, adım adım program kullanmadan Instagram’a tarayıcı üzerinden nasıl fotoğraf yüklenir onu öğrenelim.

İlginizi Çekebilir: Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’a programsız şekilde fotoğraf nasıl yüklenir?

Görünürde kafa karıştırıcı bir işlem olsa da adım adım ilerlediğimizde ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Bu, Instagram’ın bizlere sunmuş olduğu bir özellik değil. Bir nevi bug diyelim.

İlk olarak web üzerinden Instagram hesabımıza giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra boş bir alanda sağ tıklayalım ve en altta çıkan “Öğeyi denetle” butonuna tıklayalım.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hikayelere Nasıl Link Verilir? Link Vermenin Önemi Nedir?

Fotoğrafları büyütmek için üzerilerine tıklayabilirsiniz.

instagram-programsiz-tarayicidan-fotograf-yukleme-islemi

Öğeyi denetle” butonuna tıkladıktan sonra sizi şöyle bir sayfa karşılayacak.

instagram-programsiz-tarayicidan-fotograf-yukleme-islemi-2

Bu sayede tarayıcının geliştirici modunu yani “Console” özelliğini aktif etmiş olduk. Ben pencereyi sağ tarafa sabitledim, siz dilerseniz sağ tarafta bulunan 3 noktaya tıklayarak sağa, sola, alta ve ayrı bir pencereye taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İşleme devam edelim. Sağ üst tarafta siyah kutucuk içerisine aldığımız telefon simgesine tıklayın. Tıkladıktan sonra sizi şöyle bir ekran karşılayacak.

instagram-programsiz-tarayicidan-fotograf-yukleme-islemi-3

Burada istediğiniz modeli seçebilirsiniz, seçim size kalmış. Ben iPhone X’i seçtim.

Seçme işlemini gerçekleştirdikten sonra “Console” bölümünü kapatmadan sayfamızı F5 yaparak yenileyelim. Sayfamızı yeniledikten sonra ise şu şekilde bir ekranla karşılaşacağız.

Görmüş olduğunuz gibi tarayıcı artık bir telefon görünümüne kavuştu. Alt kısımda ortada bulunan artı butonuna tıklayarak fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tıpkı telefonda olduğu gibi açıklama yazabilir, konum ekleyebilir, etiket yapabilirsiniz.

Bu uzun zamandır yapılan ancak çoğu kişinin bilmediği bir işlem. Elimden geldiği kadarıyla program kullanmadan fotoğraf yükleme işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştım. Yapamadığınız kısımlar olursa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top