İletişime Geçin

İçerik Manya

Instagram Hikayelere Nasıl Link Verilir? Link Vermenin Önemi Nedir?

Sosyal Medya

Instagram Hikayelere Nasıl Link Verilir? Link Vermenin Önemi Nedir?

Instagram Hikayelere Nasıl Link Verilir? Link Vermenin Önemi Nedir?

Günümüzün sosyal medyası pazarlama ve reklam stratejisi açısından çok büyük bir önem taşıyor. Artık neredeyse bütün firmalar reklamlarını, ürünlerini ve satışlarını İnternet üzerinden gerçekleştirdiği için müşterilerin işini kolaylaştırmakta ve müşterilere iyi bir deneyim sunmaktadır. Şirketlerin kendini tanıtabilmesi ve daha çok kazanabilmesi adına sosyal medyayı etkin ve doğru bir şekilde kullanması da büyük bir önem taşır. Bunun için de şirketler sosyal medyayı oldukça etkin bir şekilde kullanmakta, reklamlar vererek kendini daha çok tanımakta ve ihtiyaçlara anında cevap verebilmektedir.

Instagram‘da günümüzün dijital dünyasında çığır açan sosyal medya platformlarından biri oldu. Facebook tarafından satın alındıktan sonra neredeyse A’dan Z’ye değişen Instagram, birçok özelliği kullanıcılarına sunarak gücüne güç kattı. İşletme hesabı özelliğiyle patlama noktası yaşayan Instagram, çözüm odaklı çalıştığı için kazandıkça kazandı. Bu durumdan en çok faydalananlar da ünlüler, büyük şirketler ve kendini bir şekilde tanıtmış sosyal medya fenomenleri oldu.

Konumuzun aslına dönecek olursak Instagram hikayelerine nasıl link eklenir, nasıl link verilir, instagram link ekleme nasıl yapılır, instagram hikayelerine neden link vermeliyiz, önemi nedir gibi sorulara cevap arayacağız. İlk olarak kelime kalabağından kurtulalım, konuyu 2 başlığa ayıralım ve kafa bulandırmadan kısa bir şekilde sorularımıza cevap arayalım.

Instagram Hikayelerine Neden Link Vermeliyiz? Link Vermenin Önemi Nedir?

Instagram Hikayelerine Nasıl Link Verilir?

Instagram Hikayelerine Neden Link Vermeliyiz? Link Vermenin Önemi Nedir?

Instagram’da hikayelere link verme özelliği uzun zamandır aktif ve birçok kişi, kurum tarafından kullanılıyor ancak çoğu kullanıcı bu özelliği kullanamamakta. “Peki neden link vermeliyiz?” dediğinizi duyar gibiyim. Daha geniş kitlelere hitap etmek, kişi veya kurumların kendini daha da fazla tanıtabilmesi, pazarlama ve reklam stratejileri açısından link verme özelliği çok önemli bir yer taşımaktadır.

Link vermenin önemi nedir?” diye soracak olursanız da, herkes bir şekilde çarkını döndürmek zorunda. Çarkı döndürebilmek için de kazanmak, kazandırmak gerekir. Bunun için de hikayelerinize link verdiğiniz takdirde reklamını yaptığınız ürün, marka vb. ya da satmak istediğiniz şeyleri daha fazla kullanıcıya yayarak hem siz kazanmış olursunuz hem de müşterinize sunmuş olduğunuz kolaylıklardan dolayı müşteriniz kazanmış olur. Müşteri, her şeyin kolayını ve ulaşılabilirini ister.  Bu noktada da siz devreye giriyorsunuz. “Müşteri memnuniyeti önemlidir” diye boşuna dememişler. 

Instagram Hikayelerine Neden Link Vermeliyiz? Link Vermenin Önemi Nedir? gibi sorulara cevaplar aramaya çalıştık. Bir diğer başlığımız olan Instagram Hikayelerine Nasıl Link Verilir? sorusuna gelin, hep birlikte cevap arayalım.

Instagram Hikayelerine Nasıl Link Verilir?

Gelelim en önemli soruya. Instagram hikayelerine nasıl link verilir, link nasıl eklenir sorularına çoğu kişi cevap aramakta. Bu soruyu da kısaca cevaplayalım.

Instagram hikayelerine link ekleyebilmek için işletme hesabına geçiş yapmış olmanız ve en az 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde hikaye eklerken link verme özelliğinin aktif olduğunu göreceksiniz.


Bu yazımızda sizlerle birlikte Instagram hikayelerine nasıl link eklenir, link eklemenin önemi nedir, neden link eklemeliyiz gibi sorulara cevap aramaya çalıştık.

İşletme hesabına nasıl geçilir, link veremiyorum gibi sorunlarla karşılaşırsanız yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Umarım sizler için iyi bir rehber olmuştur. Sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Selam, ben Ahmet. Bilgisayar Programcısı bir Mühendis adayı ve blog yazarıyım.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya
To Top