İletişime Geçin

İçerik Manya

Instagram’da “Ücretli Ortaklık – Paid Partnership With” Özelliği

instagram-da-ucretli-ortaklik-paid-partnership-ozelligi

Sosyal Medya

Instagram’da “Ücretli Ortaklık – Paid Partnership With” Özelliği

Instagram’da “Ücretli Ortaklık – Paid Partnership With” Özelliği

Instagram her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden ve farklı algoritmalarla karşımıza çıkmaya devam eden, günümüzün en popüler sosyal medya platformu. Ticari yapısını oldukça genişleten Instagram, çok daha güçlü bir platforma dönüştü. Kullanıcılar; markalarını, ürünlerini Instagram’a taşımak zorunda. Çünkü Instagram, müthiş bir pazaryeri haline geldi. Şahıslar, şirketler ve e-ticaret işiyle ilgilenenler Instagram’ın hepsi birbirinden değişik algoritmalarını kullanıyor. Ünlü markalar, futbolcular, sanatçılar, bloggerlar ve daha birçok kullanıcı markalarının, ürünlerinin reklamını yaparak daha fazla kişiye ulaşmak istiyor. Burada da Instagram’ın “ücretli ortaklık – paid partnership with” özelliği devreye giriyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hikayelere Nasıl Link Verilir? Link Vermenin Önemi Nedir?

Ücretli ortaklık özelliği sayesinde reklam yapan kullanıcıları, markası olan firmalar da şeffaf bir şekilde görüntüleyebiliyor. Aşağıdaki fotoğrafta da görüntülenen şeffaflığı net bir şekilde anlayabilirsiniz.

instagram-ucretli-ortaklik-ozelligi

Ücretli Ortaklık – Paid Partnership With Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak işletme hesabına geçiş yapmalısınız. İşletme hesabına geçtikten sonra Ayarlar bölümünden İşletme menüsüne tıklayarak Markalı İçerik alanını seçiniz. Bu özelliği daha önce kullanmamış kullanıcılarda herhangi bir onaylı kullanıcı görünmeyecektir. Markalı İçerik Onayları alanına geldikten sonra isteğinize göre ortak partner belirleyip yaptığınız paylaşımlarda “ücretli ortaklık” özelliğini kullanabilirsiniz.

Aşağıda izleyeceğiniz işlem sırası detaylı bir şekilde gösterilmektedir.

instagram-ucretli-ortaklik-paid-partnership-with-ozelligi-nasil-kullanilir

Instagram’ın “ücretli ortaklık” özelliği sayesinde markanızı, ürününüzü daha şeffaf bir tanıtımla tanıtabilir ve kitlelere yayabilirsiniz.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top