İletişime Geçin

İçerik Manya

Instagram’da Yalan Haber Devri Sona Eriyor

instagram-da-yalan-haber-devri-sona-eriyor

Sosyal Medya

Instagram’da Yalan Haber Devri Sona Eriyor

Instagram’da Yalan Haber Devri Sona Eriyor

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, doğruluk payı olmayan haberlerin önüne geçmek için çalışmalara başladı. Detaylar haberimizde.

Sosyal medya devi Instagram, yalan haberler konusunda yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Sosyal medyanın birçok faydası olduğu gibi zararları da hepimizin kaçınılmaz gerçekleri arasında. Doğru haberlerden çok yalan haberler ile insanların yanlış şeylere itibar etmesi çoğalıyor ve bilgi kirliliği ortaya çıkıyor.

Instagram’da bu konuda çalışmalar yaptığını duyurdu. Yeni gelecek sistem sayesinde tarafsız gözlemciler paylaşılan haberler için yanlış veya kısmen yanlış seçeneklerinden birini işaretlediği zaman o gönderi için uyarı belirecek. Bu sayede yalan haberler, ana sayfa ve keşfet kısmında yer almayacak.

instagram-da-yalan-haber-devri-sona-eriyor-gorsel

(Görsel Kaynak: Shiftdelete)

Toplamda 45 kontrol kuruluşu ile anlaştığını açıklayan Instagram’dan, “Fotoğraf ve video tabanlı yanlış bilgilendirme en çok sorun yaşadığımız konulardan biri. Ekibimiz bu konuda çalışmalarını artırmayı hedefliyor” şeklinde bir açıklama geldi.

Görüntü eşleşme algoritmasının kullanılacağını açıklayan yetkililer, aynı özelliğin Facebook için de geçerli olması için çalışmalara başlayacaklarını bildirdi.

Bütün bu özellikler sayesinde yalan haberler azalacak ve bilgi kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top