İletişime Geçin

İçerik Manya

Kafaya Takıyor Muyuz?

kafaya-takiyor-muyuz

Hayatın Püf Noktaları

Kafaya Takıyor Muyuz?

Kafaya Takıyor Muyuz?

Kimi insanlar olaylar veya düşüncelere takılmadan yaşayıp gitmeyi başarırlar. Kimileri ise kafaya takmak konusunda ustadır. Özellikle geceleri yatağa girer girmez o gün veya daha önce yaşadığı olaylara o kadar çok takılır, o kadar çok düşünürler ki, hayatlarının neredeyse tamamını bu konu kaplar. 

Kafaya takmamayı öğrenmek, sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Düşüncelerin sürekli hücum ettiği zamanlarda bu düşüncelerden kaçmaya çalışmak ya da uzun uzun düşünmek, o şeyden bizi kurtarmaz.

Bu tür düşünceleri olanların, o konuyu bir kez düşünüp, devamında hayatına devam etmeyi öğrenmesi gerek. Başka mevzulara odaklanmayı başarmak, kafaya takılan düşüncelerden uzaklaşmayı sağlar. 

Kafaya takmak, sürekli düşünmek ve çözüme ulaşamamaktan kurtulmak için beklentileri azaltmayı da öğrenmek gerek. Bir konu hakkında sürekli düşünüp, sürekli beklenti içinde olmak, kişiyi ciddi anlamda zorluyor. Oysa sadece akışa bırakmak, biraz çaba harcamak ve kısacık hayatta sürekli mutlu olacak şeyler bulmak gerekli. 

Düşünceler gelecekle ilgiliyse, vakti geldiğinde o zamanın koşullarında bu konuya çözüm bulunur, şu anda düşünmek bana bir şey kazandırmak diyerek bu konudan uzaklaşıp rahatlanabilir. Eğer düşünce, kişilerle ilgiliyse en güzeli konuşmaktır. Aksi halde duygu içinizde kalarak düşündükçe büyüyecektir. Günler ve geceler boyunca düşünmek yerine konuşmak sizi rahatlatacak, kafaya takmaktan kurtulacaksınız.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Hayatın Püf Noktaları

To Top