İletişime Geçin

İçerik Manya

Kilo Vermenin 5 Bilimsel Formülü

Sağlık

Kilo Vermenin 5 Bilimsel Formülü

Kilo Vermenin 5 Bilimsel Formülü

Hayatınızı sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyorsanız kilo kontrolü bu nokta da çok önemli bir detaya sahip. Bilimsel araştırmalar kilo vermek isteyen insanlara bir çok metot sunuyor. Sizleri 5 adımda fazla kilolarınızdan kurtarıp dengeli, eşit bir kiloya sahip olmanız için bilimsel adımları derledik.

 

MUTLAKA KAHVALTI YAPIN

The Journal of Nutrition yayınlanan bir çalışmaya göre sabah güçlü bir kahvaltı yapmak kişinin kilosunu korumasında veya kilo vermesinde büyük etkendir.

YAVAŞ YİYİN

Öğünlerinizi hızlı hızlı yemek yerine, yavaş bir şekilde yiyin. Bu sayede kısa bir sürede doymanıza ve daha az kalori almanıza sebep olur.

DİYETTEN UZAK DURUN

Evet şaşırtıcı bir durum. Ama kafanız karışmasın. Yapılan diyetlerin faydadan çok kişiye zarar verdiği görülmektedir. Bilimsel çalışmalara göre yapılan diyetin uzun vadede kilo almaya yön tuttuğu belirtiliyor.

MOBİL OYUNLAR OYNAYIN

Yemek ile oyun oynamanın ne alakası var diyeceksiniz. Ama yapılan araştırmalara göre mobil oyun oynamak kişilerde yemek yeme isteğini bastırıyor. Özellikle Candy Crush Saga oyunu.

YEMEK MİKTARINI AZALTIN

Bir çok insan “doymuyorum” kelimesini sıklıkla kullanır ve porsiyon porsiyon yemek yer. İşte farkında olmadan hem fazla kalori almış olur hemde kilo alma açısından kendine zararı dokunur. Fakat uzmanlar fazla porsiyon yemek yemek yerine, porsiyonu azaltıp daha sık yemek yemeği öneriyor.

Unutmayın, insanın yapacağı her şey vücut sağlığına bağlıdır. Sağlığınızı koruyun.

Electric Electrical Engineering 3/∞ - Blogger

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sağlık

To Top