İletişime Geçin

İçerik Manya

Kim Daha Akıllı?

Teknoloji

Kim Daha Akıllı?

Kim Daha Akıllı?

Yıllardır teknolojinin yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu tartışılıp durulur. Hatta okullarda münazara konusu bile olmuştur. Bana göre teknoloji insana göre değişiyor. Eski dönemlerde birbirini seven iki genç haberleşemiyor, bu yüzden de kızı başkasına veriyorlar ya da oğlan kızın kendisini sevip sevmediğini bilmediği için o da başkasıyla evleniyordu halbuki bu gençlerden birisinin hayatlarında tek bir mesaj atma hakkı olsaydı o zamanlar bu kadar ayrılık yaşanmaz, aşk acısı çekmezlerdi. Bir de günümüze bakalım;

Yanında dünya güzeli, şefkatli hanımı, etrafında koşup oynayan çocukları, yine önünde eşinin hazırladığı lezzetli yemekler ve az sonra önüne gelecek çayın kokusu ve bütün bunlara kör olan, yüzünü elindeki telefondan ayırıp da iki güzel kelam etmekte aciz ama telefondaki kadınlara iltifatlar yağdıran, eşini aldatan, gününü gün eden adam!

Her şey teknolojik değilken bakkal amcadan erzak borç yazdırır, maaş alınca da borcumuzu ödemenin gururuyla eve giderdik. Şimdi ise 50 kuruş eksik çıkınca elimizdekini geri veriyoruz. Ee, geri vermeyip de ne yapacaktık? Karşımızdaki bir insan değil makine, ne “sonra bırakırım“dan anlar ne de “merhamet“ten.

Bu örneklerden dolayı teknoloji ya da akıllı telefonlar diyelim. Zararlı mı? Hayır. Aslında zararlı olsa bu yazıyı size nasıl ulaştıracaktım, sadece teknolojiyi kullanan insan asıl akıllı olanın telefonun değil kendisinin olduğunun farkında olmalı.

Peki sizce teknoloji bugüne kadar sizde iyi veya kötü ne gibi sonuçlar doğurdu?

Selam. Ben Admin

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Teknoloji

To Top