İletişime Geçin

İçerik Manya

Mini Dizi Önerisi: 11.22.63

mini-dizi-onerisi-11-22-63

Sinema-Dizi

Mini Dizi Önerisi: 11.22.63

Mini Dizi Önerisi: 11.22.63

11.22.63 aslında bir zaman yolculuğundan bahseden, ilginç ve izlemesi keyifli bir dizi. 2016 yılında yayınlanan bu mini dizi, izleyiciyi 60’lı yıllara götürüyor. Dizinin ismindeki rakamlar; John F. Kennedy suikastı tarihi olan 22 Kasım 1963 yılından geliyor. Ve dizide aslında John F. Kennedy suikastının önlenmeye çalışılması anlatılıyor.

11.22.63

Jake Epping, bir lisede İngilizce öğretmenidir. Eşiyle boşanma aşamasında olan Jake, sıkıntılı dönemlerden geçmektedir. Her zaman gittiği lokantanın sahibi ile bir gün yaptığı bir konuşmanın ardından olaylar gelişmeye başlar. Spoiler olmaması ve dizinin gizemini kaçırmaması açısından çok fazla detay vermeden anlatmaya çalışacağım. Jake Epping, bir şekilde zaman yolculuğu yaparak 60’lı yıllara gidecek ve 22 Kasım 1963 tarihinde gerçekleşen John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ve dizide geçen tüm olaylar bu şekilde başlayacak.

İlginizi Çekebilir: Irkçılığı Konu Edinen İki Ayrı Harika Film

Jake’in suikastı önlemesini isteyen, lokantanın sahibi olan arkadaşı, John F. Kennedy suikastı yaşanmasaydı ve John F. Kennedy hayatta kalsaydı Amerika’nın çok daha farklı yerlerde olacağı, yaşadıkları hayatın çok daha güzel olacağı düşüncesindedir. Kendisinin ilgilendiği suikastı önleme işini bazı mecburiyetler sebebiyle Jake’in devralmasını ister.

11.22.63 dizisinde Kahramanımız, yaşadığı dönemden çok farklı olan 1960’lı yıllara gittiğinde oldukça zorlanacak. O yıllarda yaşamını sürdürmeye çalışmanın yanı sıra zamanda yaptığı yolculuk da onun için bazı sıkıntılar doğuracak. Bu yetmezmiş gibi olaylar iyice sarpa saracak.  İşin içine bir de aşk girince kahramanımız için her şey daha da zor hale gelecek.

Dizide yer yer zamanla ve geçmişteki olayları değiştirmekle ilgili verilen minik mesajlar oldukça etkileyici.

Dizide ırkçılıkla, şiddetle ilgili de küçük mesajlar veriliyor. Özellikle, gelecekten gelmiş olan Jake, bu dönemlerdeki ırkçılığı yadırgıyor ve tepki gösteriyor.

Oyunculuklar çok başarılı, kıyafetler, eşyalar, evler ve çevre düzenlemesi o yılları oldukça başarılı bir şekilde yansıtılıyor.

Sadece 8 bölümden oluşan, sürükleyici ve başarılı bir dizi olan 11.22.63, John F. Kennedy suikastının sadece bir suikast olmadığını düşündürüyor. Konusu, başarılı oyunculukları ve olayları ele alış şekliyle, 11.22.63 ilgi duyanların mutlaka izlemesi gereken çok güzel bir dizi…

İlginizi Çekebilir: Bu Yabancı Dizileri İzlemelisiniz

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema-Dizi

To Top