İletişime Geçin

İçerik Manya

Muhasebeci Ne İş Yapar ? Hangi Programları Kullanırlar ?

Bilmedikleriniz

Muhasebeci Ne İş Yapar ? Hangi Programları Kullanırlar ?

Muhasebeci Ne İş Yapar ? Hangi Programları Kullanırlar ?

Muhasebe; işletmelerin mali işlemlerini kaydeden sınıflandıran, özetleyen ve raporlayan bir bilimdir. Muhasebe tarihçilerine göre ilk yazı ve sayıların kullanılmaya başlandığı mezopotamya uygarlıklarında ve eski mısır’da muhasebe uygulamalarının başlandığı kabul edilmesi yönündedir.

Muhasebe olmasaydı her şey çok karmaşık olabilirdi. Devlet vergi tahsilatı yapamazdı, işletmelerin ne kadar gelir ve ne kadar giderinin olduğu bilinmezdi , beyanname sistemi olmazdı, belki bankacılık sistemi bile olmazdı.

Muhasebe 3 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar;

 1. Finansal Muhasebe
 2. Yönetim Muhasebesi
 3. Vergi Muhasebesi

Muhasebecilerin kullandığı 5 program. Bunlar;

 1. LUCA Programı
 2. ETA SQL Programı
 3. ZİRVE Programı
 4. LOGO Programı
 5. NETSİS Programı

Muhasebe çeşitleri ve programları hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi almak için yazılara tıklayarak bilgi alabilir ayrıca muhasebe hakkında daha detaylı bilgi almak buraya tıklayabilirsiniz.

Devamını Oku
Şu yazılar da hoşunuza gidebilir...

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

1 Yorum

1 Yorum

 1. Gökhan

  7 Kasım 2017 at 00:51

  Muhasebe, bir işletmenin olmazsa olmazlarındandır. Aslında biraz kısa olmuş ama en azından muhasebenin ne olduğunu anlatan bir içerik olmuş, bu yazı için ve muhasebe hakkındaki yazılarıma yer verdiğiniz için içerik manya ailesine teşekkür ediyorum.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Bilmedikleriniz

To Top