İletişime Geçin

İçerik Manya

Müslüm Gürses (Saygı ve Özlemle)

İçerik Manya Özel

Müslüm Gürses (Saygı ve Özlemle)

Müslüm Gürses (Saygı ve Özlemle)

Bugün 3 Mart 2019. Müslüm Gürses, aramızdan ayrılalı tam tamına 6 yıl oldu. Şüphesiz Türkiye’de müzik tarihinin gelmiş geçmiş en iyi isimlerinden biri olan Müslüm Gürses, 3 Mart 2013 tarihinde hayatını kaybetti ve Türkiyeyi “babasız” bıraktı. O, sevenleri tarafından “Müslüm Baba” olarak anılıyordu.

Müslüm Gürses Kimdir? Kısaca Müslüm Gürses

Müslüm Gürses ya da Müslüm Akbaş, Emine ve Mehmet Akbaş çiftinin çocuğu olarak 5 Temmuz 1953’te Şanlıurfa’da dünyaya geldi.

Müslüm Gürses, müziğe 1965’te başladı. Adana’da halkevine gidip, diğer bir yandan da çay bahçesinde şarkı söylemeye başladı. Terzi çıraklığı ve kunduracılık yapan Gürses, o sıralar bir gazinoda sahneye çıktı. 1967’de düzenlenen bir şarkı yarışmasında birinci oldu.

1969 yılında “Sevda Yüklü Kervanlar/Vurma Güzel Vurma” 45’lik plağı ile çıkış yapan Gürses, bu albümden yaklaşık 300 bin satarak rekor kırdı.

Onlarca albüm ve plak çıkaran Müslüm Gürses, 38 tane sinema filminde de boy gösterdi.

Müslüm Gürses, 15 Kasım 2012’de geçirdiği by-pass ameliyatı sonrası akciğer ve kalp yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Solunum cihazı bağlanan Müslüm Gürses, 3 Mart 2013’te 4 aydır tedavi gördüğü İstanbul Memorial Hastanesinde hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilir: Müslüm Baba

Geçtiğimiz günlerde hayatı film oldu. “Müslüm Baba” adlı film 2018’de izleyiciyle buluştu ve çok beğenildi. Çocukluk döneminden yıldızlaştığı döneme kadar pek çok konunun ele alındığı film izlenme rekorları kırdı.

Hayat bana zordu ama güzeldi. Hakkınızı helal edin…

Müslüm Gürses

Devamını Oku
Şu yazılar da hoşunuza gidebilir...

Selam. Ben Admin

1 Yorum

1 Yorum

  1. tolum

    3 Mart 2019 at 16:44

    Müslüm babaya cenabı Allahtan Rahmet Diliyorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: İçerik Manya Özel

To Top