İletişime Geçin

İçerik Manya

Neden Com.tr Uzantısı Kullanılmalıyız ?

Web Çözümleri

Neden Com.tr Uzantısı Kullanılmalıyız ?

Neden Com.tr Uzantısı Kullanılmalıyız ?

Ben ilk kişisel blogumu com.tr üzerine açtım sebebi ise sadece kendim istediğim içindi. Com.tr uzantı Seo bakımından iş yapıyor diyebiliriz. Bunların hepsine bu makalemizde tek tek değineceğim. Öncelikle com.tr fiyatları ilk görüşte çok pahalı gibi gelebilir fakat iyi araştırırsanız 11 tlye kayıt etme imkanınız var. Kendi adınıza açacaksanız sadece kimliğinizin resmini çekmeniz yeterli hadi geçelim detaylarına.

Com.tr Nasıl Alınır?

Öncelikle bir şirketiniz varsa çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bunun için oda kayıt sureti fotokopisi ve patent belgesi yeterli fakat bazı alan adı şirketlerinde bu fiyatlar tuzlu olabilir. Bunun için iyi bir araştırma yaparak uygun fiyatlı bulabilirsiniz.

Belgesiz Com.tr almak içinse artık alan adı şirketleri artık belgesiz sizlere yardımcı olabiliyorlar. Tabii bu işlemin fiyatları oldukça pahalı bazı sitelerde 500 tl olabiliyorken bazılarında 350 tl olabiliyor.  Bu işlem nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyim alan adı şirketi sizin adınıza marka tescili yaptırıyor. Zaten marka başvuru ücreti en son ki haberlere 320 tl idi. Yaklaşık 2 – 3 saatte domaininiz (alan adınız) hazır olabiliyor tabii bir aksilik çıkmazsa. Alan adının yıllık yenileme ücreti ise 30 tl gibi bir ücret olması gerekiyor.

Kimlik İle Com.tr Alma

Bu benimde yaptığım bir yöntemdir oldukça kolay. Kimliğinizin ön ve arka olmak şekil de fotoğrafını çekip gönderdiğiniz zaman yaklaşık 30 dakika içersin de 11 tl gibi bir ücrete com.tr alan adına sahip olabiliyorsunuz. Fiyatının uygun olmasıyla tadından yenmez bir hal alıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Web Çözümleri

 • Hayatın Püf Noktaları

  Ücretsiz Blog Yazın

  Yazar:

  Siz de duygularınızı, düşüncelerinizi, hissettiklerinizi yazılara döküp bunları İnternet ortamında bir blog kurarak paylaşmak istemez misiniz?...

 • Web Çözümleri

  Disqus Nedir?

  Yazar:

  Web sitelerinin yorum yapma kısmı oldukça önemli bir detaydır. Bazı İnternet siteleri ziyaretçi çekmek adına yorum...

 • Web Çözümleri

  AdBlock Engelleyici Eklenti: Ad Blocker Notify

  Yazar:

  Artık İnternet sitelerinin neredeyse tamamında reklamlar bulunmakta. Reklamlar ziyaretçiler için bir kabus gibi gözükse de reklamlar...

 • Web Çözümleri

  Notepad++ Nedir, Ne İşe Yarar?

  Yazar:

  Web Çözümleri kategorisinde sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu ve bu gibi yazıların devamı için bizi takip...

 • Web Çözümleri

  HTTrack Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Yazar:

  Son yazımızda E-Posta Aboneliği Nedir? ondan bahsetmiştik, bu ve bu gibi yazılar gelmeye devam edecek. Yazıların...

To Top