İletişime Geçin

İçerik Manya

Pİ Cemiyeti Nedir?

Hayatın Püf Noktaları

Pİ Cemiyeti Nedir?

Pİ Cemiyeti Nedir?

Merhaba. Gelin, bu yazımızda sizlerle bir inceleme yapalım. Karşılarınızda P.İ.C. yani Pişman İnsanlar Cemiyeti.

Nedir bu P.İ.C.?

Pİ Cemiyeti şuan bir radyo kanalı şeklinde varlığını sürdürmekte olan bir oluşum. Aslında kuruluş amacı radyo olmak olmayan kurucusu Reha‘nın içinden geçenleri bir gün anlatma ihtiyacıyla ortaya çıkmış. Daha fazla insana ulaşması ise diğer kurucusu olan Aytek‘le gerçekleşiyor. Kendi resmi sayfalarındaki açıklama kısmında bu platformu içimizin balkonu şeklinde tanımlıyorlar desek pek yanılmış olmayız. Dinleyicilerinin bu görüşüme “Evet, aynen öyle…” dediklerini duyar gibiyim. Gerçekten de içimizin balkonu görevini görüyor.

Arada çıkıp nefes alacağımız, anlatamadığımız, içimizde sakladığımız gizli kalmış pişmanlıklarımızı, hatalarımızı, keşkelerimizi paylaşabileceğimiz bir yaşam alanı aslında. Yalnızca bir şeyler paylaşmak için değil aslında, dinleyicilerinin paylaştıkları hikayelerde yaşanmışlıklar da kendinizi bulacağınız, “ben de yaşadım bunu” diyeceğiniz güzide konuşmalar da mevcut. Yayın saati geç olduğu için dinleme fırsatınız olmayabilir ancak buna çözüm olarak YouTube’dan çeşitli kısa kesit konuşmaları (genelde dinleyici paylaşımları) bulabilirsiniz.

Pi Cemiyeti

Kabul edelim, hepimizin pişmanlıkları olmuştur. Kimimiz zamanında fazla atıldığımız için pişmanlık duymuşuzdur, kimimiz ise korkup hiçbir şey yapmadığımız için. Kimimizin pişmanlığı sevdiğidir, kimimizin ise sevmekten bile kaçındığı. Dünyaya geldiğimizde boş bir kase koymuşlardır önümüze, pişmanlıklarla dolduruyoruz belkide…

Ama hayat bu; ya kimimizin kasesi taşmıştır, kimimizin ise taşmak üzere… Pişmanlıklardan pişman olmamak için yapmışızdır ya da yapıyoruzdur çoğu şeyi, çoğu zaman.

Her neyse, sözü uzatmaya gerek yok. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Turgut Uyar’ın şiiriyle bitirelim bu söyleşiyi;

“Herkesin
Bir umudu vardır,
Bir savaşı,
Bir kaybedişi,
Bir acısı,
Bir yalnızlığı,
Bir hüznü…
Çünkü herkesin bir gideni vardır…
İçinden bir türlü uğurlayamadığı…”

Devamını Oku
Şu yazılar da hoşunuza gidebilir...

Merhaba ben Esma Nur. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi bir psikolog adayıyım. Aynı zamanda farklı sitelerde köşe yazarlığı yapıyorum.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Hayatın Püf Noktaları

To Top