İletişime Geçin

İçerik Manya

Ram Dostu Tarayıcı: Opera Browser

ram-dostu-tarayici-opera-browser

Teknoloji

Ram Dostu Tarayıcı: Opera Browser

Ram Dostu Tarayıcı: Opera Browser

Günümüzde tarayıcılar arasında çok büyük bir rekabet var. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera Browser en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor. Bu yazımızda ram dostu bir tarayıcı olan Opera Browser‘ı ele alacağız.

Tarayıcılar özellikleri kadar tükettiği ramle de ön plana çıkar. Geçmiş yıllarda ortalama bir bilgisayar için 4 GB ram yeterliyken günümüzde bu rakam 6’lara hatta 8’lere çıkmış durumda.

Yıllar ilerledikçe İnternet dünyası bir hayli değişti ve gelişti. Bu durumdan tarayıcılar da nasibini aldı. Ortalamanın altında olan bilgisayarlar için İnternet sitelerinde gezinmek bile çileden çıkartıcı bir hale geldi.

Siz de İnternet sitelerinde rahatça gezinmek, birden fazla sekmeyi gönül rahatlığıyla açık tutmak ve ram kullanımından tasarruf etmek istiyorsanız İçerik Manya ekibi olarak sizlere önerimiz Opera Browser. Dilerseniz gelin Opera Browser nedir, ne gibi özellikler barındırır onlardan bahsedelim.opera-browser

Opera Browser nedir?

Opera, Norveç merkezli Opera Software şirketi tarafından geliştirilen Windows, macOS ve Linux gibi işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısıdır. 10 Nisan 1995 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Neden Opera Browser?

Bize göre Opera’nın diğer tarayıcılardan en büyük farkı az ram tüketiyor olması. Sürekli olarak güncellenmesi de en büyük artılarından biri.

İlginizi Çekebilir: LG Drone Olarak Kullanabileceğiniz Akıllı Telefonun Patentini Aldı

Opera Browser’da neler var?

  • Opera’nın en iyi özelliklerinden biri kendine ait bir reklam engelleyici yazılıma sahip olması. Bu sayede İnternet sitelerinde gezinme hızınız büyük oranda artış gösteriyor.
  • Anlık Görüntü özelliği sayesinde istediğiniz herhangi bir yeri çok rahat bir şekilde ekran görüntüsü alıp kaydedebilir ya da kopyalayıp İnternet üzerinde herhangi bir mecrada rahatlıkla paylaşabilirsiniz.
  • My Flow özelliği ile de telefon ile bilgisayar arası veri aktarımı yapabiliyorsunuz.
  • Kolaylık olması açısından Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram, VK gibi ağları da sol tarafta rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.
  • Alt + space (Alt + boşluk) kombinasyonunu kullanarak Google arama çubuğunu aktif edebilir ve arama yapabilirsiniz.
  • Boş bir sekmede sağ üst tarafta bulunan Kolay Kurulum butonuna tıklarsanız tema seçimi, duvar kağıdı gibi şeyleri değiştirebilir, bunun gibi birçok özelliğe de erişebilirsiniz.

Opera Browser’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu özellikler bizim keşfettiğimiz özellikler. Eğer sizin de tarayıcı tavsiyeniz varsa yorum olarak belirtebilirsiniz. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

 

Devamını Oku

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Teknoloji

To Top