İletişime Geçin

İçerik Manya

Sırıtın LA, Behzat Ç. Geliyor

siritin-la-behzat-c-geliyor

Sinema-Dizi

Sırıtın LA, Behzat Ç. Geliyor

Sırıtın LA, Behzat Ç. Geliyor

Yıllar önce hayatımıza girip bizi kimi zaman güldürüp, kimi zaman heyacanlandırıp, kimi zaman ağlattılar. Kimine Mahsun’i Şerif’i kimine Neşet Ertaş’ı sevdirdiler. Türk halkına Türk polisiye dizisini sevdirdiler. Kızılay’ı, Ulus’u, Tunalı’yı, Dikmen’i, Seğmenler’i sevdirdiler. Bozkırın güzide şehri Ankara’yı sevdirdiler la.

2010 yılında başlayan bu serüveni 2013 yılında bitirdiler. Oturduk izledik, onlar içti biz de içtik. Dizi bitti, biz de bittik. Hiç konuşmadık, hiç yorum yapmadık. Hayaletin radyosu konuştu sadece. Sonra gittik yattık. Kelimeler kifayetsiz kaldı. Dizi bitmesine rağmen tüm sezonları oturup baştan aşağı bir kez daha izledik. Unutamadık.

“UNUTMAK” ne uzun bir kelimeymiş.

Bazı şeyleri geri döndüremezsin. Berna’yı, Esra’yı, Neşet Ertaş’ı…

Ama tek bir kişi geri döndüğünde, tüm hikaye onunla birlikte geri gelir.

Uzun lafın kısası, aynı anı yaşatan efsane dizi Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, tüm bölümleriyle yeniden geliyor. 25 Temmuz 2019’da yayınlanması beklenen Behzat Ç. 40’ar dakikalık 9 bölümden oluşacak. Behzat Ç. yi Blu TV aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Behzat Ç. Kadrosu

Yeni sezonda yeni bölümlerde oynayacak isimler (kesin olmayacak) şu şekilde.

Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç. Amir)
İnanç Konukçu (Hayalet) “Dizi adı Sabri Özay”
Berkan Şal (Akbaba) “Dizi adı İsmet Arif Karasu”
Ege Aydan (Şevket) “Behzat’ın ağabeyi”
Nejat İşler (Ercüment Çözer)
Ertuğrul Şakar (Serhat Müdür) “Yeni Rol

Behzat Ç.’nin Sırrı

Behzat’ın makam odasındaki masasında isimliği ancak soyadının ilk harfi olan “Ç” harfine kadar görülebilir. Gerisinin üzerine yapışık Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün rozeti bulunur. Ayrıca Berna’nın mezarı, telefon rehber kayıtları, imzalarda da Ç.’nin gerisi görülmez. İmza atarken, isim yazarken bir aksilik olur (kalem biter vb…). Herhangi bir evrakta soyadı buzlanır. Dizide ise soyadının bahsi geçmemiştir.

Yazar Emrah Serbes’in dostu olduğu bilinen Murat Uyurkulak’a göre, şair Ayhan’a, babasının ismi olan Behzat Çağlar’dan dolayı bir saygı duruşudur.

VOSVOS’una binip buralardan giden BEHZAT amirimiz, elbet bir gün ucunda kaybolduğu sokağın başında belirecek.

Sırıtın LA, Amirim geldi.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sinema-Dizi

To Top