İletişime Geçin

İçerik Manya

Tuhaf Gelebilir: Eşek Sütü Mucizesi

tuhaf-gelebilir-esek-sutu-mucizesi

Sağlık

Tuhaf Gelebilir: Eşek Sütü Mucizesi

Tuhaf Gelebilir: Eşek Sütü Mucizesi

Son zamanlarda özellikle kozmetik ürünlerinde çok karşımıza çıkan eşek sütü, birçoklarına tuhaf gelse de mucizevi etkileri olan bir ürün. Kullanıcılardan da oldukça olumlu yorumlar alan eşek sütü içerikli ürünler popüler olunca yaptığımız araştırmalarda eşek sütünün eski zamanlarda iyileştirme, tedavi etme özelliği ile kullanıldığını gördük.

pH değeri olarak anne sütüne en yakın besin olan eşek sütü, yüksek laktoz içeriğine rağmen kalsiyum açısından oldukça zengindir. Ayrıca eşek sütü içerisinde A vitamini, B1 ve B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunuyor. Bunlara ek olarak potasyum, kalsiyum, fosfor, çinko, sodyum, magnezyum da içeren eşek sütü oldukça değerli bir ürün.

Eşek Sütü Sabununun İnanılmaz Faydaları

Eşek sütü kullanımının sabunlarda daha çok karşımıza çıkmasından yola çıkarak eşek sütü sabununun faydaları hakkında kısa bir araştırma yaptık.

  • Zengin içeriğinden bahsettiğimiz eşek sütünün sabun formunun, cilt sağlığı için oldukça değerli bir ürün olduğu görülüyor. Cildi besleme özelliği olan eşek sütü cilt lekeleri ve kararmalarını da geçirdiği gözlemlenmiş.
  • Düzenli kullanımla birlikte eşek sütü sabunu, sivilce ve akneleri yok ederek siyah noktaları temizliyor.
  • Cildi yaşlanmaya karşı koruyan sabun, kırışıklıkları önlüyor ve cildin daha genç gözükmesini sağlıyor.
  • Nem oranını dengeleme özelliği ile cildin daha sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlıyor. 
  • Sedef ve egzama gibi cilt problemlerinin tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.
  • Cildi sıkılaştırıcı özelliği bulunur.
  • Ciltte alerji sebebiyle meydana gelen kızarıklık ve kaşıntı hissini azaltmaya yardımcı olur.
  • Eşek sütü sabununun hücre yenileyici özelliği vardır. Bu sebeple cilt yaşlanmasına karşı mücadele eder.

İlginizi Çekebilir: B12 Eksikliğiniz Olabilir

Sabunun Doğru Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bilindiği gibi herhangi bir besinden ya da bir üründen fayda sağlamak için düzenli ve doğru kullanım çok önemlidir. Eşek sütü sabununun faydaları çok fazla… Bu faydalardan yararlanabilmek için sabunu doğru kullanmak çok önemli. 

Eşek sütü sabununu kullanırken sabah öğle ve akşam olmak üzere günde üç kez kullanmaya özen göstermek gerekli. Sabunu yüz bölgesinde kullanırken köpürtüp yüze maske şeklinde yayıp, parmak uçlarıyla hafif hafif masaj yaptıktan sonra 5 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sağlık

To Top