İletişime Geçin

İçerik Manya

Twitter’da Bu Mesajlara Tıklamayın

Sosyal Medya

Twitter’da Bu Mesajlara Tıklamayın

Twitter’da Bu Mesajlara Tıklamayın

Twitter’da son zamanlarda çok fazla virüs içerikli mesaj atılmaya başlandı ve bunun farkında olmayan kullanıcılar da bu virüslerden nasibini aldı. Twitter her ne kadar bunun önüne geçmeye çalışsa da bu virüsü yayan kişiler teşkilat halinde çalışıyor ve git gide yaymaya devam ediyor.

Eğer bunun gibi bir mesaj alırsanız içerikteki linke kesinlikle tıklamayın. Tıkladığınız takdirde hesabınız tam olarak ele geçirilmese de kullanılamaz hale geliyor ve sizin adınıza başkalarına da bu tarz mesajlar atılıyor. Hesabınızın bilgilerini değiştirseniz de eski halinden pek eser kalmıyor.

Gelelim asıl soruna. “Twitter böyle bir uyarı yapar mı? Twitter böyle mesaj gönderir mi?” sorularını düşündüğünüze eminim. Hemen cevaplayalım.

Twitter kullanıcılarına Direkt Mesaj (DM) yoluyla böyle bir bilgilendirme yapmaz. Eğer hesabınıza başka bir konumdan giriş yapıldıysa bunu size Direkt Mesaj yoluyla değil mail yoluyla gönderir ve konum bilgilerini tüm detaylarına kadar yazar. Atılan mesajların yazılma tarzına da bakılırsa Twitter gibi büyük bir platformun böyle bir üslup kullanmayacağını az çok anlamanız gerekir.

İçerik Manya ekibi olarak atılan bu mesajlara itibar etmemenizi hesabınızın güvenliği açısından şiddetle öneriyoruz.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top