İletişime Geçin

İçerik Manya

Ücretsiz Blog Yazın

Hayatın Püf Noktaları

Ücretsiz Blog Yazın

Ücretsiz Blog Yazın

Siz de duygularınızı, düşüncelerinizi, hissettiklerinizi yazılara döküp bunları İnternet ortamında bir blog kurarak paylaşmak istemez misiniz? Paylaşmak isteyenler elbette vardır fakat neyi nasıl yapacağını bilmiyor olabilir. Biz lafı çok uzatmayacağız ve ücretsiz blog nasıl oluşturulur kısaca bahsedeceğiz.

Blogger

Blogger, Google‘ın bünyesinde barındırdığı 23 Ağustos 1999 tarihinde ortaya çıkmış İnternet üzerinde ücretsiz olarak blog açma imkanı sağlayan bir internet sitesi. Dünya üzerinde 2 milyondan fazla kullanıcısı olan Blogger, her geçen gün kendini yenilemekte ve kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmaktadır. 1 yıldan fazla süre önce de bünyesinde bulunan blogları güvenlik sertifikası (https) ile de güvence altına alınmıştır. Siz de Blogger sayesinde ücretsiz bir blog oluşturabilir, sitenize Google Adsense reklamları ekleyerek para kazanıp gelir elde edebilir ve belirli bir kitleye ulaşabilirsiniz. Blogger uzantılı bir web sitesine bağlı kalmak istemiyor ama Blogger’dan da vazgeçemiyorsanız kendi alan adınızı alıp Blogger altyapısına bağlamanız mümkün. Bu sayede de hosting yani barınma parası vermekten de kurtulmuş oluyorsunuz.

Blogger’a gitmek için tıklayın.

WordPress

WordPress, 27 Mayıs 2003 tarihinde ortaya çıkmış Genel Kamu Lisansı (GPL)‘na sahip PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir içerik yönetim sistemidir. Dünya üzerinde %31’den fazla web sitesi WordPress kullanmaktadır ve bu artış çığ gibi büyümeye devam etmektedir. Sıklıkla ziyaret ettiğimiz web sitelerinin çoğunun altyapısı WordPress olmakla beraber %31 gibi bir kullanımın da çok ciddi bir rakam olduğunu söylemekte fayda var. WordPress, her geçen gün yenilikler yapmaya devam etmektedir. Kullanım kolaylığı sayesinde sıkça tercih edilen WordPress’te siz de ücretsiz olarak bir blog oluşturabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz kendi alan adınızı alarak da altyapısını WordPress’e bağlayabilirsiniz.

WordPress’e gitmek için tıklayın.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Hayatın Püf Noktaları

To Top