İletişime Geçin

İçerik Manya

WhatsApp’ı Kullanılamaz Hale Getiren Mesajlara Dikkat

whatsapp-i-kullanilamaz-hale-getiren-mesaja-dikkat

Sosyal Medya

WhatsApp’ı Kullanılamaz Hale Getiren Mesajlara Dikkat

WhatsApp’ı Kullanılamaz Hale Getiren Mesajlara Dikkat

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ortaya çıkan bir hata sebebiyle bir mesajın uygulamayı çökertmesine sebep oluyor. Detaylar haberimizde.

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta bir güvenlik açığı daha ortaya çıktı. Siber güvenlik yazılım üreticisi Check Point, bir mesajın tüm uygulamayı çökertebileceğini söyledi.

Bu nasıl mümkün olabiliyor?

Böyle bir şeyin gerçekleşmesi için WhatsApp Web’in açık olması ve tarayıcı geliştiricisinin açık olması yeterli. Buradan yapılan bir çökme döngüsü sayesinde WhatsApp çökebiliyor, ait olduğunuz grup var ise geri dönmek mümkün olmuyor ve mesajlar siliniyor. Bu problem ancak uygulama silinip tekrar yüklendiğinde düzeliyor.

WhatsApp buna benzer sorunları geçen yıl da yaşamıştı. Geçen yıl FakeApp denilen bir uygulama sayesinde gruplardaki mesajların değiştirilmesine ve mesajların farklı şekilde görünmesine sebep oluyordu.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Sosyal Medya

To Top