İletişime Geçin

İçerik Manya

Winamp Geri Döndü

Teknoloji

Winamp Geri Döndü

Winamp Geri Döndü

21 Nisan 1997’de kullanıma sunulan çoklu ortam oynatıcısı dönemin en popüler MP3 çalar yazılımı olmuştu. Basit ve kolay arayüzü ile 90’lar dönemine damga vuran Winamp tekrardan sahalara döndü.

Günlük hayatımızda bir döneme damgasını vuran Winamp uygulaması, geçtiğimiz aylarda geri geleceğinin haberini vermişti. Yaklaşık 4-5 yıldır güncellenmeyen masaüstü uygulaması bu haber ile kullanıcıları sevindirdi.

winamp geri döndü

Winamp 5.8 Demo sürümü İnternet’e sızdırılmıştı ve bir sürü yalan yanlış haberler ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Radionomy resmen Winamp 5.8‘i tüm nostaljik görkemiyle revize edilerek kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunuldu.

Winamp’ın CEO’su Alexandre Saboundijan‘ın yaptığı açıklamada, Winamp’ın mirasını taşıdıklarının altını çizerek, “Olabilecek bütün müzik platformlarını Winamp’tan dinlenebilir hale getirmeyi planlıyoruz” dedi. Ayrıca 2019 yılında ise bulut desteği ve radyo istasyonlarına eklemeyi planladıklarını açıkladılar.

Winamp 5.8’deki değişiklikler

Winamp’ın 5.8’deki bu sürümünde toplam 33 tane değişiklik yapıldı. Uygulamaya birçok yeni eklenti geldi. İyileştirmeler, düzeltmeler, optimizasyon ve geliştirmeler yapıldı.

Winamp’ın önünde Spotify, Apple Music, Fizy ve SoundCloud gibi güçlü rakipler bulunmakta. Bakalım Winamp bu rekabetçi platformlar ile nasıl baş edecek. Merak konusu.

Winamp 5.8’in detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat'da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmakta.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Teknoloji

To Top