İletişime Geçin

İçerik Manya

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici Ürün İncelemesi

xiaomi-mi-wifi-pro-sinyal-yakinlastirici-urun-incelemesi

Teknoloji

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici Ürün İncelemesi

Uzun zamandır kullanmakta olduğum modem, evin bazı odalarına kablosuz olarak yeteri kadar İnternet sinyali göndermiyordu. İlk başta sorunun modemden kaynaklı olduğunu düşündüm, yıllardır kullanıyordum çünkü. Modemlerin kullanım ömürleri genelde 2-3 yıldır.

Buna nasıl bir çözüm üretebileceğim konusunda İnternet’te bir takım araştırmalar yaptım ve kayda değer çözümler elde edemedim. En sonunda İnternet sağlayıcısının servisini eve çağırdım. Gelen servis elemanı gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sorunun modemde olmadığını, modemin bulunduğu konum itibariyle evin bazı odalarına yeterli sinyali veremediğini söyledi.

Bu ihtimal hiç aklıma gelmemişti. Bulunduğu konum itibariyle modemi yerinden oynatmam mümkün değildi. Servis elemanı, bir sinyal güçlendirici alarak bu sorunu kolaylıkla çözebileceğimizi söyledi.

İnternet’te en uygun yollu sinyal güçlendirici cihazları araştırmaya başladım ve okuduğum yorumlar aracılığıyla da bütçeme uygun olan Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici ürününü satın aldım. Bu yazıda sizlere ürününün ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığına dair bilgiler vereceğim.

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici Nedir?

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro, 2 harici antenle, 300 Mbps‘e kadar hızlı bir veri aktarımı ile tasarlanmış bir sinyal güçlendiricidir. Mi Wifi Repeater Pro ile aynı anda 64 cihaza bağlanmak mümkün.

Evinizdeki ölü Wi-Fi noktalarını kolaylıkla ortadan kaldırabiliyor, birden fazla katı olan evlerde ve duvarlar arasında geçiş sağlayarak İnternet kullanım deneyiminizi çok daha verimli bir hale getirilmesine olanak sağlıyorsunuz.

Tak ve çalıştır prensibiyle çalışır. İstediğiniz zaman kapatarak cihazın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici Nasıl Kullanılır?

Cihazın kurulumunu bir uygulama ile yapıyoruz. Uygulamamızın adı Mi Home. Google Play Store ve Apple Store’dan kolaylıkla indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra yapmamız gereken bir üyelik oluşturmak. Üyelik oluşturduktan sonra bulunduğumuz ülkeyi Çin olarak seçmemiz gerekiyor. Burası en önemli detay. Çin yerine Türkiye ya da farklı bir ülke seçerseniz cihazın kurulumunu gerçekleştiremiyorsunuz.

Bulunduğumuz ülkeyi Çin olarak seçtikten sonra program, Bluetooth aracılığıyla evde bulunan Xiaomi markalı bütün cihazları tarıyor. Taktığımız cihazı bulduktan sonra seçiyoruz ve WiFi bilgilerimizi giriyoruz.

Bir karışıklık olmaması adına cihazın adıyla WiFi adını aynı yapmanızı öneririm. Aynı isimleri vermediğiniz takdirde birden fazla WiFi varmış gibi görünecektir.

Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızın üzerindeki ışığın rengi maviye dönecektir. Cihaz açık oldukça evinizdeki bütün ölü WiFi noktalarında rahatlıkla İnternet kullanabilirsiniz.

Önemli Bir Tavsiye

Cihazı modeme yakın bir bölgeye takmanızı tavsiye ederim. Modem evin girişindeyse oturma odasına, farklı bir yerdeyse modeme çok uzak olmayacak şekilde takmalısınız. Bu, en iyi verimi almanız açısından üretici tarafından önerilmiştir.

Son Olarak

Ürünün ne olduğuna, ne işe yaradığına ve nasıl kullanıldığına dair bütün bilgileri verdim. Bana göre tam bir fiyat-performans ürünü. Çok fazla elektrik kullanmıyor ve tak çalıştır prensibine sahip olduğu için WiFi’nizi bir kez tanımladıktan sonra ikinci bir tanımlamaya gerek kalmıyor. Fiyatına göre oldukça kaliteli bir ürün. Özenli bir şekilde kullanırsanız sizi uzun zaman götürebilir.

icerikmanya.com kurucusu, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Bildiklerini ve öğrendiklerini sizlerle paylaşıyor.

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Teknoloji

To Top